Iseteenindus

Mitmes maakonnas saab enamik majapidamisi elektri tagasi

11.01.2005

Täna, 11.jaanuari, hommikupoolikul saab lubada, et tõenäoliselt saavad tänase päeva jooksul suuremad rikked täies mahus likvideeritud Harjumaal, Ida- ja Lääne-Virumaal, Raplamaal ja Järvamaal. Õhtuks võib nimetatud piirkondadesse jääda veel üksikuid madalpingerikkeid. Pikemalt võivad jääda ilma elektrita mõned inimesed Mustvee kandis, sest Avinurme-Mustvee liin on vigastatud. Seda remonditakse täna ja homme parandatakse sealkandis veel madalpingerikkeid.

Viiest maakonnast vabanevad remondibrigaadid suunatakse tormis rohkem kannatada saanud piirkondadesse. Juba täna hommikul sõitis esimese praamiga üks nelja-liikmeline brigaad koos eritehnikaga – puuri ja tõstukiga – appi Saaremaale, homme läheb lisaks veel kolm brigaadi. Lisabrigaadid on täna juba kohal ka Pärnumaal Häädemeeste ja Kilingi-Nõmme kandis. Üle Eesti on töös ligi 200 täisvarustuses brigaadi, neist ligi 30 töötab Pärnumaa eripiirkondades.

Täna kell 11.00 oli üle Eesti pingeta veel 2418 alajaama. Võrreldes hommikuga on suudetud taastada elektriühendus rohkem kui sajas alajaamas.

Kõige rohkem on elektrikatkestusi endiselt Pärnus ja Pärnu maakonnas (558 pingeta alajaama), Viljandimaal (460), Saaremaal (264). Eriolukord valitses täna hommikul Hiiumaal, sest kell 2.46 kukkus Saaremaalt Hiiumaale suunduvale keskpingeliinile puu ja katkestas täielikult saare elektriühenduse. Kell 12.19 taastati Hiiumaa toide.

Katkestusi on võrreldes algse seisuga vähendatud, kuid endiselt on elektrita alajaamasid Võrumaal (222), Valgamaal (213), Põlvamaal (128), Jõgevamaal (80) ja Tartumaal (72). Suuremate rikete kõrvaldamine on peagi lõppemas Raplamaal (2), Harjumaal (5), Lääne-Virumaal (31), Ida-Virumaa (1), Järvamaal (9).

On selgunud kõigi suuremate rikete kohad ja iseloomud. Lisajõududeks on vaja liinielektrikuid, eritehnikat, tõstukeid liinide puhastamiseks ja puure, et oleks võimalik paigaldada uusi liinimaste. Ühendust on võetud kõigi Eestis vajalikku eritehnikat omavate ettevõtetega.

TÄHELEPANU!
Üleujutatud piirkondade pikalt elektrita olnud majadesse hakkab vool järk-järgult tagasi tulema. See aga võib kujutada endast ohtu, kui majade elektrisüsteemid on jäänud tormi ajast sisselülitatud olekusse ja vahepeal niiskus neid kahjustanud on. Paremal juhul lähevad kaitsmed läbi, aga võib tekkida ka tulekahju. Kindlasti peaks enne elektriseadmete kasutamist laskma oma maja elektrisüsteemi üle kontrollida.

Kaie Saar
Jaotusvõrgu kommunikatsioonijuht
Eesti Energia
71 54 340, 51 77 185
[email protected]

Helen Sabrak
Pressiesindaja
Eesti Energia AS
71 52 255, 56 625 888
[email protected]