Iseteenindus

Elektrikatkestuste likvideerimine jätkub

10.01.2005

Põhivõrgu hallatavatel ülekandeliinidel otsitakse rikkekohti väikelennukitelt. See aitab brigaadi suunata kiiremini kohta, kus puu on langenud liinile või liinijuhe katkenud.

Jaotusvõrgu liinidel on kõige enam elektrikatkestusi endiselt Pärnus ja Pärnu maakonnas (718), Saaremaal (416), Hiiumaal (132), Viljandimaal (632), Võrumaal (450), Jõgevamaal (300) ja Põlvamaal (150), Tartumaal (370), Raplamaal (87), Harjumaal (119), Lääne- Virumaal (110), Järvamaal (101), Valgamaal (300). Ida-Virumaal on kõik keskpingeliinid pingestatud, õhtuks jõutakse kõrvaldada ka madalpingerikked.

Linnades, peale Pärnu, on elektrivarustus taastatud. Pärnus selgub üleujutatud alajaamade olukord alles tänase päeva jooksul, selgitatakse veekahjustuste ulatus ja võimalus alajaamu pingestada.

Tormis said kõige vähem kannatada Ida-Virumaa elektriliinid, mis tänase päeva jooksul kõik korda saavad. Päeva jooksul peaks jõudmaparandada ka enam kui 30 madalpingeriket.

Lääne-Virumaal, kus varahommikul oli 162 alajaama pingeta, jõutakse täna likvideerida vaid kõrgepingerikkeid. Madalpingeliinidel olevate rikete parandamist seal enne homset alustada ei saa.

Harjumaal saab kõrgepingevõrk täna pärastlõunaks korda, nii jõutakse tegeleda ka madalpingeriketega. Kuna madalpingerikkeid on palju, jääb osade parandamine homsele.

Raplamaal jõutakse täna parandada enamjaolt kõrgepingerikkeid, kuid juba hommikul läks üks avariibrigaad ka Märjamaa kandis madalpingerikkeid korda tegema.

Järvamaal on brigaadid kõrgepingerikete parandamisel, kuid paralleelselt parandatakse madalpinget ja loodetavasti saab õhtuks kõik korda.

Teistes maakondades on elektrivõrk kannatada saanud nii oluliselt, et tänase päeva jooksul ei jõuta parandada ka kõiki kõrgepingeliinide vigastusi. Enam kannatada saanud piirkondades võib elektrivarustuselõplik taastamine võtta aega kuni nädala.

Liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest palume teatada telefoni lühinumbril 1343 või teavitada kohalikku elektrivõrku. Palume eelkõige infot keerulisematest riketest, liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest, rikkekoha täpne teadmine kiirendab avariibrigaadide tööd.

Järgmine pressiteade elektrikatkestuste kohta orienteeruvalt kell 15.00

Kaie Saar
Jaotusvõrgu kommunikatsioonijuht
Eesti Energia AS
7154340, 51 77 185
[email protected]