Iseteenindus

Elektrikatkestuste likvideerimine jätkub maksimaalse võimsusega

10.01.2005

Täna hommikuks oli elektrita veel pisut üle nelja tuhande kesk- ja madalpinge alajaama üle Eesti. Kell 9 startisid elektriliinide läbivaatamiseks Tallinnast ja Tartust väikelennukid. Lennukid aitavad rikkekohti liinidel efektiivsemalt leida, et avariibrigaadide tööd kiirendada.

Põhivõrgu hallatavatel kõrgepingeliinidel (110-330 kV), millest pingeta on veel 10%, on kõik rikkekohad määratud, brigaadid on sündmuskohtades ning avariide kõrvaldamine viiakse lõpuni esimesel võimalusel.

Täna hommikul kell 6.00 seisuga on Jaotusvõrgule kuuluvatest alajaamadest pingeta veel 4056, lisaks on üle Eesti mitmel pool veel palju madalpingerikkeid. Orienteeruvalt kell 12 oleme valmis andma täpsema seisu elektriühenduse taastamisese muutustest piirkondlikult.

Palume endiselt erilist valvsust tuule ja vihmaga elektriliinide ja seadmete läheduses viibimise korral. Katkenud elektrijuhe võib olla eluohtlik.

Eesti Energia ootab jätkuvalt teateid liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest. Kuna rikkeid on üle Eesti palju, võib rikketelefonil esineda kõnejärjekord, isegi kuni 100 inimest korraga. Eesti Energia telefoniteenindajad ja dispetšerid on maksimaalses koosseisus tööl, juurde on toodud lisajõude klienditeenindustest. Telefoniteenindajad tegelevad kõik aktiivselt kliendikõnedest saadava olulise rikkeinfo edastamisega avariibrigaadele. Sellest hoolimata on võimalus, et vastust telefonikõnele tuleb kauem oodata või kinnise tooni korral uuesti helistada. Seetõttu palume kõigi mõistvat suhtumist ja ootame esmajärjekorras infot just keerulisematest riketest, liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest. Eesti Energia võtab klientidelt infot vastu telefoni lühinumbril 1343 või kohaliku elektrivõrgu kaudu. Rikketeateid saab jätta ka e-posti aadressile [email protected]

Lisainformatsiooni tormi tagajärgedest saab Eesti Energia koduleheküljel aadressil www.energia.ee lisaks ka aadressilt www.kriis.ee

Järgmine informatsioon elektrikatkestuste kohta orienteeruvalt kella 12-ne ajal.

Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]