Iseteenindus

Elektrivõrgu olukorrast Eestis kella 17.00 seisuga

09.01.2005

Põhivõrgu hallatavatest kõrgepingeliinidest (110-330 kV) on praeguseks pingeta pisut üle 10%. Jaotusvõrgu alajaamadest on rikete tõttu pingeta ligikaudu 30%. Lisaks on palju madalpingerikkeid.

Kõige enam elektrikatkestusi on jätkuvalt Pärnus ja Pärnu maakonnas (950), Saaremaal (625 alajaama), Viljandimaal (790), Võrumaal (610), Jõgevamaal (313), Põlvamaal (280) ja Hiiumaal (142). Tartumaal ja Tartu linnas on katkestus 473 alajaamas. Torm on praeguseks puudutanud ka Raplamaad (240), Harjumaad (177), Lääne- Virumaad (88), Järvamaad (84), Valgamaad (175). Ida-Virumaal on hetkel pingeta 10 alajaama. Suuremates linnades, välja arvatud Pärnu, töötavad alajaamad senimaani enam-vähem tõrgeteta.

Inimestel, kelle elukoht on täielikult elektriküttel, soovitame võimalusel minna ööseks lähedal asuvate tuttavate või sugulaste juurde. Juhime endiselt tähelepanu sellele, et halbade ilmaolude tõttu on väljas viibimineohtlik. Erilist valvsust palume tuule ja vihmaga elektriliinide ja seadmete läheduses viibimise korral. Katkenud elektrijuhe võib olla eluohtlik.

Õhtu ja pimeduse saabudes on elektrivarustuse taastamistööd tormi tõttu raskendatud. Pimedas on võimalik teostada vaid liinide sisselülitamisi ja lülitamiste kaudu rikkekoha otsimisi. Kõrgepingeliine rikkekoha otsimiseks läbi käia, liinile langenud puid eemaldada ning parandustöid teha pole aga pimedas tormiga võimalik. Töid jätkatakse esimesel võimalusel.

Vaatamata pimeduse tõttu raskendatud avariibrigaadide töödele elektriliinidel ja alajaamades, palume siiski liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest jätkuvalt teatada telefoni lühinumbril 1343 või teavitada kohalikku elektrivõrku. Riketest teavitamine võib olla raskendatud, kuna rikete telefon on üle koormatud. Seetõttu palume eelkõige infot keerulisematest riketest, liinidele langenud puudest ja katkistestliinidest. Infot on võimalik saada ja rikketeateid jätta ka e-posti teel Eesti Energia AS-i koduleheküljel aadressil www.energia.ee.

Järgmine pressiteade elektrikatkestuste kohta orienteeruvalt kell 20.40

Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]

NB! Info katkestuste kohta oodatud meiliaadressil [email protected]