Iseteenindus

Elektrivarustuse taastamine pimedas raskendatud

09.01.2005

Õhtu ja pimeduse saabudes on elektrivarustuse taastamistööd tormi tõttu raskendatud. Pimedas on võimalik teostada vaid liinide sisselülitamisi ja lülitamiste kaudu rikkekoha otsimisi. Kõrgepingeliine rikkekoha otsimiseks läbi käia, liinile langenud puid eemaldada ning parandustöid teha pole aga pimedas tormiga võimalik. Töid jätkatakse esimesel võimalusel.

Siiski palume liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest jätkuvalt teatada telefoni lühinumbril 1343 või teavitada kohalikku elektrivõrku. Riketest teavitamine võib olla raskendatud, kuna rikete telefon on üle koormatud. Seetõttu palume eelkõige infot keerulisematest riketest, liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest. Infot on võimalik saada ja rikketeateid jätta ka Eesti Energia AS-i koduleheküljel aadressil www.energia.ee.

Orkaanis on kannatada saanud ka Eesti naaberriigid. Rootsi andis täna keskpäeval teada 411 000 tormi tulemusena elektrita jäänud majapidamisest. Lätis on olnud päeva läbi ligi 40 % tarbijatest elektrita.

Kaie Saar
Jaotusvõrgu kommunikatsioonijuht
Eesti Energia AS
7154340, 51 77 185