Iseteenindus

Tugeva tuule tõttu katkestused üle Eesti

09.01.2005

Üle Eesti oli kell 8.00 ilma pingeta orienteeruvalt 5475 alajaama, mis on 30 % kõigist alajaamadest. Enam on praeguseks kannatada saanud Viljandimaa (890), Pärnumaa (1050), Jõgevamaa (500), Võrumaa (500), Saaremaa (732) Linnadest on suuremad katkestused Pärnus, kus alustati üleujutuste tõttu alajaamade käsitsi väljalülitamist, samuti Kuressaares, Viljandis ja paljudes asulates üle Eesti.

Eesti Energia Põhi- ja Jaotusvõrk ning liinide remondiga tegelevad koostööpartnerid on tormihoiatuse saabumisest alates kõrgendatud valmisolekus. Hoolimata valmisolekust võimalike raskete liinivigastuste suhtes võib elektrikatkestuse likvideerimine võtta aega, kuna tormiga elektrikatkestuste likvideerimine on eluohtlik ning liinide parandamine sõltub ligipääsuvõimalustest teedele ja liinidele langenud puude eemaldamisest. Seepärast palume katkestuste puhul mõistvat suhtumist ja kannatlikkust.

Palume arvestada sellega, et esimesesjärjekorras proovitakse elektrivarustus taastada elutähtsatel hoonetel nagu haiglad jmt.Liinidele langnud puudest ja katkistest liinidest palume teatada telefoni lühinumbril 1343 või teavitada kohalikku elektrivõrku. Riketest teavitamine võib olla raskendatud, kuna rikete telefon on üle koormatud. Seetõttu palume eelkõige infot keerulisematest riketest, liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest. Kuna torm ei vaibu veel lähitundidel, võib elektrikatkestuste ulatus laieneda.

Järgmine info elektrikatkestuste kohta orienteeruvalt kell 11.20


Kaie Saar
Jaotusvõrgu kommunikatsioonijuht
Eesti Energia AS
7154340, 51 77 185
[email protected]

NB! Info katkestuste kohta oodatud meiliaadressil [email protected]