Iseteenindus

Eesti Energia elektrihinnad tõusevad 1. märtsist

29.11.2004

Loe uuest hinnast lähemalt

New Page 1

Energiaturu Inspektsioon on oma otsusega lugenud põhjendatuks kõigi Eesti Energia kontserni ettevõtete hinnataotlused. Praegu kehtivatele hinnapakettidele vastavad uued paketid ja hinnakirjad avaldab Eesti Energia teisipäeval, 30. novembril, nii ajalehtedes kui ka kodulehel.

Uue hinnakujunduse suurimaks sisuliseks muudatuseks on see, et alates järgmise aasta märtsist hakatakse klientide elektriarvetel vastavalt Euroopa Liidu nõuetele eraldi välja tooma elektri kui toodetud kauba ja elektri kohaletoomise ehk võrguteenuse hinda.

Alates 1. märtsist saab praeguse 1M paketiga võrreldav põhitariif olema 1.26 krooni/kWh, kusjuures kliendid ei pea enam maksma varasemat kohustuslikku 5 kroonist kuutasu. “Tänu ampritasu mittekehtestamisele Eesti Energia poolt kasvab rohkem kui 150 000 väiketarbija igakuine elektriarve keskmiselt 5-6 krooni võrra,” kommenteeris hinnamuutusi Eesti Energia juhatuse liige Marko Allikson.

Koduklientidele tõuseb elektrihind keskmiselt 14%. Hinnatõus madalpinge äriklientidele saab olema keskmiselt 8%, keskpinge äriklientidele keskmiselt 3%. Kõige rohkem mõjutab hinnatõus jätkuvalt kliente, kes kasutavad elektrikütet. Elektrikütte hinnatõus saab protsentuaalselt olema kõige suurem, samas on elektri hind küttepaketis üle 20% madalam kui põhitariifiga ostes. 

"Järgmisel aastal jõustuva hinnatõusuga kasvab oluliselt Eesti Energia vastutus oma klientide ees. Lisaks sellele, et suurendame pidevalt oma jõupingutusi vananenud elektrivõrkude uuendamiseks, hakkab Eesti Energia alates 1. märtsist elektrikatkestuste kõrvaldamiseks lubatud aja ületamise korral maksma trahvi ja rakendama hinnasoodustust lubatust madalama pinge korral," kommenteeris hinnamuutust Eesti Energia juhatuse liige Lembit Vali.

Praegu kehtivad hinnakirjad on Eesti Energias kasutusel olnud ligi kolm aastat, alates 2002. aasta kevadest. Eesti Energia juhatuse liikme Sandor Liive sõnul olid Energiaturu Inspektsiooni ja Eesti Energia seekordsed läbirääkimised hinnakomponentide üle erandlikud. "Mitte kunagi varem ei ole Energiaturu Inspektsiooniga peetud läbirääkimised elektrihinna kooskõlastamiseks olnud sedavõrd pikad ja põhjalikud," sõnas ta. Veebruaris taotletud ligi 15% keskmise hinnatõusu asemel on praegune hinnatõus kolmandiku võrra väiksem.

Klientidel tuleb kindlasti fikseerida 1. märtsi seisuga elektriarvesti näit ja teatada see Eesti Energiale kuue päeva jooksul, seega hiljemalt 6. märtsiks. Senised hinnapaketid vahetab Eesti Energia 1. märtsist 2005 uute, praegustega võrreldavate hinnapakettide vastu. Klientidel on võimalus oma tarbimisele sobivaim pakett välja arvutada või üle kontrollida, kasutades selleks Eesti Energia interneti kodulehelt lähiajal kättesaadavat hinnakalkulaatorit. Seda soovitame teha eriti siis, kui kliendi elektritarbimine on muutunud. Selleks, et enda poolt valitud uus hinnapakett jõustuks kohe uute hindade kehtima hakkamisest alates, tuleb Eesti Energiale oma soovist teada anda alates 1. veebruarist kuni 31.märtsini Eesti Energia e-teenuse kaudu internetis, e-kirja teel aadressile teenindus@energia.ee, klienditelefonil 1545 või lähimas klienditeenindusbüroos. 

Eesti Energia kontserni kuuluvatest ettevõtetest esitasid Energiaturu Inspektsioonile taotlused elektrihinna muutmiseks tootja AS Narva Elektrijaamad, elektrienergia ülekandmisega tegelev OÜ Põhivõrk, elektrit jaotav OÜ Jaotusvõrk ja elektrienergia müüja Eesti Energia AS. Energiaturu Inspektsioon kooskõlastas 2004. aasta novembris kõigi kontserni ettevõtete hinnataotlused. Uued hinnad jõustuvad vastavalt kehtivale Elektrituru seadusele lõpptarbija jaoks 90 päeva peale hinnakirja avalikustamist Eesti Energia poolt.


Täiendav informatsioon: 

Helen Sabrak 
Eesti Energia 
Pressiesindaja 
Tel: (+372) 71 52 255 
GSM: (+372) 56 625 888 
e-post: helen.sabrak@energia.ee

Loe uuest hinnast lähemalt