Iseteenindus

Jaotusvõrgu juhatajana asub tööle Margus Uudam

22.11.2004

Margus Uudam on lõpetanud 1997. aastal EBS-i rahvusvahelise ärijuhtimise eriala ja töötab praegu AS Fontes PMP juhatuse esimehena. Uudam on varem töötanud mitmetel finantsvaldkonnaga seotud ametikohtadel, sealhulgas Rahandusministeeriumi asekantslerina, olnud Tallinna Väärtpaberibörsi juhatuse liige, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse finantskomitee liige ning sihtasutus KredExi nõukogu liige.

"Vajaduse tugeva finantskogemusega Jaotusvõrgu juhi järele tingis eelkõige see, et lähiaastatel peab ettevõte lisaks klientide igapäevase häireteta elektrivarustuse tagamisele tulema toime ka Eesti tingimustes hiiglasliku investeerimisprogrammiga ise samal ajal majanduslikult üha efektiivsemaks muutudes," kommenteeris uue juhataja ametisse nimetamist Jaotusvõrgu nõukogu esimees Marko Allikson. "Uue juhi suurim väljakutse saab olema ettevõtte suunamine kliendivajaduste täitmisele. Jaotusvõrgus on väga palju vanu, kohati kuni 40-ne aasta vanuseid elektriseadmeid, mis põhjustavad sagedasi elektrikatkestusi ning vajavad kiiret väljavahetamist. Samaaegselt peab elektrivõrk koos Eesti majandusega aga pidevalt ka edasi arenema ja vastama temaga liituvate uute klientide vajadustele," lisas Allikson.

19. novembril toimunud OÜ Jaotusvõrk nõukogu koosolekul otsustati tagasi kutsuda senine Jaotusvõrgu juhataja kohusetäitja Lembit Vali, kes jätkab peale uue juhataja tööleasumist ettevõtte nõukogu liikmena.

OÜ Jaotusvõrk on Eesti Energia kontserni kuuluv ettevõte, mille põhitegevusalaks on elektrivõrgu teenuse toomine klientideni. Tulenevalt Elektrituru seadusest tegutseb Jaotusvõrk alates 1. juulist 2004 iseseisva osaühinguna. Ettevõtte netokäive oli eelmisel majandusaastal ligi kaks miljardit krooni ja seal töötab veidi alla tuhande inimese. Jaotusvõrk varustab elektriga ligi 23 000 äri- ja rohkem kui 476 000 koduklienti. Ettevõtte hallatav kesk- ja madalpinge elektrivõrk koosneb ligi 18 000 alajaamast ning ligi 60 000 kilomeetrist elektriliinidest.


Lisainformatsioon:

Helen Sabrak
Eesti Energia
Pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56 625 888
e-post: helen.sabrak@energia.ee