Iseteenindus

Eesti Energia klientide abil tabati alajaamade rüüstajad

08.11.2004

Eesti Energia Tallinna juhtimiskeskusesse jõudis reedel õhtupoolikul kell 17.41 info võimalikust rüüstamisest Türi tänava alajaamas. Sündmuspaigale sõitis avariibrigaad. Kohale jõudes leidsid nad eest end elektritarbijate sekkumise tõttu alajaama hoonesse peitnud seadmeid rüüstanud kurjategija. Meesterahval oli ka kaasosaline, kes pääses paraku põgenema. Tabatud kurjategija sai üle antud sündmuskohale kutsutud politseile.

Septembri lõpus ja oktoobri alguses tabas Tallinna mitmeid piirkondi (nt Kristiine ja Rocca al Mare kanti) suur alajaamade rüüstamise laine. Kannatada said mitmed tegutsvad ja ka üks alles ehitusjärgus olev objekt. Eesti Energia esitas sündmustega seoses politseile avaldused kurjategijate tabamiseks.

Lisaks koostööle politseiga, alustas Eesti Energia omalt poolt aktiivselt ka tõhusamate turvameetmete otsimist alajaamade valvamiseks. Korraldati kohtumisi naabrivalvega koostöö arendamiseks,rakendati erinevaid mehitatud ja tehnilise valve võimalusi. Praegusel hetkel jätkuvad veel analüüsid kaalumaks uusi võimalusi alajaamade uste suuremaks kindlustamiseks.

Kindlasti jätkab Eesti Energia arutelu Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga metalli kokkuostu reguleerivate nõuete ja kehtiva jäätmeseaduse mõju üle laiemale metallivarguste lainele.

Eesti Energia on väga tänulik aktiivsetele kodanikele, kes kahtlasest tegevusest alajaamade ümber on andnud teada meile või politseile ja avaldab suurt tunnuatust klientidele, kelle sekkumise tõttu alajaamarüüstaja reede õhtupoolikul tabati. Paneme endiselt inimestele südamele, et märgates alajaamade lähistel toimuvat kahtlast tegutsemist või lõhutud alajaama, sellest teada anda Eesti Energia ööpäevaringsel rikketelefonil 1343.


Lisainformatsioon,

Helen Sabrak
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56625 888
e-post: helen.sabrak@energia.ee