Iseteenindus

Eesti Energia otsib meetmeid jätkuvate alajaama rüüstamiste tõkestamiseks

08.10.2004

Eesti Energia juhtimiskeskustesse on laekunud informatsioon kahest möödunud ööl Tallinnas rüüstatud alajaamast, üks Ravi ja Magasini tänava kandis ja teine Villardi tänaval. Sarnaselt varasemate juhtumitega seadsid ka täna kurjategijad end ohtu tegutsedes töötavates alajaamades. Juhtimiskeskused ja avariibrigaadid tegelevad aktiivselt viimaste sündmuste tagajärgede kõrvaldamisega.

Möödunud nädalal tabas Tallinna Kristiine ja Rocca al Mare kanti suur alajaamade rüüstamise laine. Siis said metallivaraste tegevuse tõttu Tallinnas kannatada kaheksa tegutsevat alajaama ja üks ehitusjärgus olev objekt. Eesti Energia esitas sündmustega seoses politseile avaldused kurjategijate tabamiseks. Lisaks korraldas Eesti Energia omalt poolt Kristiine ja Rocca al Mare piirkonda ka turvafirma patrulli alajaamasid valvama. Aktiivne vargustegevus selles piirkonnas vaibus.

Lisaks koostööle politseiga, tegeleb Eesti Energia omalt poolt aktiivselt ka tõhusamate turvameetmete otsimisega. Algatatud on koostöö naabrivalvega ja tehakse analüüse mehitatud ja tehnilise valve võimaluste ja tasuvuse kohta.

Kindlasti jätkab Eesti Energia arutelu Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga metallikokkuostu reguleerivate nõuete ja kehtiva jäätmeseaduse mõju üle toimuvale laiemale metallivarguste lainele.

Eesti Energia vabandab oma klientide ees nende ebameeldivate sündmuste poolt põhjustatud tagajärgede pärast. Paneme inimeste südamele, et märgates alajaamade lähistel toimuvat kahtlast tegutsemist või lõhutud alajaama, sellest teada anda meie ööpäevaringsel rikketelefonil 1343.


Lisainformatsioon,

Helen Sabrak
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56 625 888
e-post: helen.sabrak@energia.ee