Iseteenindus

Eesti Energia tunnustab loodussõbraliku Rohelise Energia suurimaid ostjaid Iru elektrijaama korstna otsas

07.10.2004

Tallinnas kogunevad täna Tartu ettevõtete esindajad, kes on olnud suurimad loodussõbralikult toodetud Rohelise Energia kasutajad. Vastavad sertifikaadid antakse üle näiteks AS Felix, AS Pereleib, Tartu Veski AS ja AS Tarkon esindajatele, samuti Saint Gobain kontserni Eesti ettevõtetele - Baltiklaas, Autover Autoklaas, SG Sekurit ja SG Isover. Tänu nende ettevõtete toele on Rohelise Energia tootmise maht kolme aasta jooksul Eestis kasvanud viis korda, varasemalt 6 GWh-lt kuni 30 GWh-ni aastas.

Rohelise Energia müügist saadava tulu investeerib Eesti Energia uute taastuvenergia objektide ehitamisse ja taastamisse. Rohelise Energia ostjate kaasabil valmisid 2002. aasta lõpul Eesti suurim veejõul töötav elektrijaam Linnamäel ning Virtsu tuulepark. 2005. aasta alguses valmib Eesti Energial Rohelise Energia ostjate toel Keila Joa veejõujaam. Kokku on sertifikaadi saajad läbi Rohelise Energia projekti toetanud uute tuule- ja hüdroelektrijaamade rajamist ligi miljoni krooniga.

“Rohelise Energia ostmisega kaasneb kaks head korraga: tarbite loodussõbralikult toodetud elektrienergiat ning samas toetate uute tuule- ja hüdrojaamade rajamist,” räägib Raimo Oinus Eesti energia Rohelise Energia projektijuht. “Kõik Rohelise Energia kasutajad annavad oma isikliku panuse muutmaks Eestis elektri tootmist keskkonnasõbralikumaks,” lisab ta.

Eesti Energia on läbi Rohelise Energia projekti algatanud mitmeid tegevusi laiema ühiskondliku arvamuse kujundamiseks keskkonnasäästlikkusest. “Lisaks sellele, et Rohelise Energia müügitulu suunatakse taastuvenergia arendamisele, läheb 10% neist tuludest läbi Eestimaa Looduse Fondi ka laste keskkonnaalastesse haridusprojektidesse,” ütles Eesti Energia keskkonnajuht Tõnis Meriste. "Roheline Energia on investeering tulevikku, nii nagu ka lapsed ja noored, kellele keskkonnasäästliku mõtteviisi tutvustamine on juba varasest east peale väga tähtis,” lisas ta.

Roheline Energia on 2001. aasta kevadel Eestimaa Looduse Fondi ja Eesti Energia koostöös käivitatud osalussüsteem taastuvenergia toetuseks ning propageerimiseks. Roheline Energia on Eesti Energia poolt müüdav loodussäästlikult toodetud elektrienergia. Tänaseks on 450 klienti, neist 200 äri- ja 250 koduklienti, ostnud endale vee- ja tuuleenergia tarbimist tõendava Rohelise Energia sertifikaadi. Rohelise Energia osalussüsteemi eesmärk on pakkuda soovijatele võimalust hoolida puhta keskkonna säilimisest.

Vaata ka interneti aadressil www.roheline.energia.ee


Lisainformatsioon:

Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888

Raimo Oinus
Eesti Energia
Rohelise Energia projektijuht
Tel: 6400 619
GSM: 56 220 500