Iseteenindus

Möödunud ööpäeval rüüstati Tallinnas viit alajaama

29.09.2004

Praeguseks hetkeks on Eesti Energia juhtimiskeskustesse laekunud informatsioon viie alajaama kohta Tallinnas, kus möödunud ööpäeva jooksul on toimunud seadmete rüüstamine ja metallosade vargused. Kuritegevuse tõttu on kannatada saanud Kopli ja Ristiku tänava alajaamad, kaks alajaama Paldiski maanteel ja üks Rocca al Mare kandis. Tegemist on töötavate alajaamadega, milles tegutsedes kurjategijad riskisid oma eluga. Lisaks mainitud alajaamadele varastati metallseadmeid ka ühest Tallinnas asuvast ehitusjärgus olevast alajaamast.

Sündmuste tõttu jäi elektrita Merimetsa haigla esimene korrus, täheldati ebanormaalset elektripinget, mis ohustas läbi põletada elektriseadmed Onistari tennisekeskuses Rocca al Mares. Lisaks koduklientidele olid häired elektriühenduses ka sama piirkonna K-Rautakesko kauplusel ja BMW keskusel.

Juhtimiskeskused ja avariibrigaadid on enamiku juhtumite tagajärgedest praeguseks kõrvaldanud. Eesti Energia esitab sündmustega seoses avalduse politseile kurjategijate tabamiseks.

Eesti Energia vabandab oma klientide ees nende ebameeldivate sündmuste poolt põhjustatud tagajärgede pärast.


Lisainformatsioon:

Helen Sabrak
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56 625 888
e-post: helen.sabrak@energia.ee