Iseteenindus

Jaapani Elektriliidu delegatsioon külastas Eestit

05.08.2004

Eesti Elektrijaama ja Eesti põlevkivienergeetika senist arengut tutvustasid külalistele AS Narva Elektrijaamade peadirektor Rein Talumaa, finantsdirektor Igor Kond ja elektrijaama juhataja Gennadi Stroganov. Eriti pakkus delegatsiooni liikmetele huvi vastvalminud 8. energiaplokk ja meie põlevkivi uue põletamistehnoloogia unikaalsed juurutamiskogemused. Rohkesti esitati küsimusi ka põlevkivi kasutamise keskkonnaalaste aspekide kohta.

Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk, juhatuse liige ja tehnikadirektor Lembit Vali ning keskkonnajuhtTõnis Meriste andsid ülevaate Eesti energeetika kujunemise ajaloolisest taustast ja Eesti Energia tänasest arenguvõimest Euroopa Liidu kontekstis. Külalised olid väga huvitatud ka Kyoto protokollist tulenevate nõuete senisest täitmisest ja Eesti tulevikuvõimalustusest nii taastuvenergeetika kui rahvusvahelise heitmekaubanduse valdkonnas. Ühiselt leiti, et just see temaatika võiks olla üks huvitavamaid konkreetseid koostöövõimalusi Eesti ja Jaapani energeetikafirmade vahel.

Jaapani delegatsiooni juht Chikudate Katsutoshi, kes on ka ühtlasi Tokyo Electric Power Company asepresident väljendas pärast kohtumist oma tänulikkust ja rahulolu Eesti poolse vastuvõtuga. “Kohtumine Eesti Energia esindajatega osutus meie jaoks väga kasulikuks ja meeldivaks. Saime teada enda jaoks väga palju uut ja olulist. Kuna nii Eesti kui Jaapan on mõlemad ka Maailma Energeetikanõukogu liikmed, on meil hea võimalus teha senisest tihedamat koosööd ka selles organisatsioonis” sõnas härra Chikudate Katsutoshi.

Ka Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk jäi kohtumisega igati rahule ning pidas otsekontakti loomist Eesti ja Jaapani energeetika esindajate vahel väga oluliseks. “Eesti Energial on seadmete tarnijate ja pankade näol Jaapaniga juba varasemast ajast hea kontakt olemas. Jaapani Elektriliiduga kokkusaamine on aga heaks aluseks edaspidise koostöö tihendamisele kahe riigi vahel.”


Lisainformatsioon,
Helen Sabrak

Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56 625 888