Iseteenindus

13. juulil jäi osa Pirita-Kose ja Lasnamäe elektritarbijad elektrita, kuna kooskõlastamata kaevetööde käigus lõhuti elektrikaabel

14.07.2004

Sündmuse tulemusel toimunud elektrikatkestus põhjustas ebameeldivusi kümnendikule Pirita-Kose ja Lasnamäe elanikkonnast. Valdavale osale tarbijatest taastati elektritoide poole tunniga. Kõik tarbijad said elektri tagasi kell 18.

Juhtumi taga on OÜ Ego Grupp, kes teostas kaevamistöid ilma selleks vajalike kooskõlastusteta. Tänu sellele, et õnnetuse põhjustanud töömees helistas ise Eesti Energia rikketelefonil 1343, võttis avariibrigaadil rikkekoha leidmine vähem aega ning klientide elektritoite taastati kiiremini.

Kaevetööde kooskõlastamine on kohustuslik ja ka vajalik, selle käigus näidatakse kaevetöid tegevale ettevõttele kätte kaablite kulgemise kohad. Kaevetööde puhul ei tohi mehhanismidega kaevata elektrikaablile lähemal kui 1 meeter. Eeskirjade eiramine loob suure ohu nii kaevajate kui ka läheduses viibivate kõrvaliste inimeste eludele, lisaks põhjustavad kaabli vigastustest tulenevad elektrikatkestused ebamugavusi piirkonna elanikkonnale ning majanduslikku kahju lähedal asuvatele ettevõtetele.


Lisainformatsioon:

Helen Sabrak
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56 625 888
e-post: helen.sabrak@energia.ee