Iseteenindus

Eilne tuulemurd põhjustas häireid elektrivõrkudele

09.06.2004

15-20 m/s puhunud tuul pole elektrivõrkudele üldjuhul ohtlik, probleeme tekitavad peamiselt aga tuulepuhangutega kaasnevad tugevad vihma- ja äikesehood, mis suruvad märgi oksi liinidele ning murravad lahtist puurisu, põhjustades elektriliinide väljalülimisi.

Tuulemurd põhjustas rohkelt elektrikatkestusi kesk- ja madalpinge elektrivõrkudele Kesk- ja Kagu-Eestis. Nii oli kell 20.30 Viljandimaal väljas 70 trafopunkti, Pärnumaal 94 trafopunkti; südaööks jäi Kagu-Eesti piirkonnas vooluta 135 trafopunkti, sh Valgamaal 43, Põlvamaal 64 ja Võrumaal 28 trafopunkti.

Täna hommikul kell 6.00 oli Jaotusvõrgus väljas veel 59 trafopunkti, probleemsemateks paikadeks Viljandi, Pärnu, Võru, Tartu ja Valga maapiirkonnad.

Eesti Energia dispetsherid ja operatiivbrigaad on sündmuste algusest saadik kahjustusi likvideerinud ning hommikuks valdavale osale tarbijatest toite uuesti taastanud. Remonditöid on takistanud halvad ilmastikuolud, hämarus ja öötöö füüsilised piirid.

Hetkel on üle Eesti pingetud veel 58 trafopunkti. Trafopunkte on vahelduva eduga pinge alla viidud ning mõnes kohas on tuule poolt lahtiraputatud oksterisu uusi väljalülimisi põhjustanud. Peatselt on lootust elekter tagasi anda Viljandimaa ja Pärnumaa elektritarbijatele. Rikkekohti otsitakse veel Tartumaal.

Lisaks peagi pinge alla saavale keskpinge võrgule jääb maapiirkonna tarbijate jaoks kahjuks mitmeid ebameeldivaid rikkeid likvideerida madalpinge elektrivõrgus.

Eesti Energia palub klientidelt kannatust ja loodab elektrivarustuse taastada esimesel võimalusel.


Riina Vändre
Eesti Energia pressiesindaja
Tel. 71 52 255
Mob. 52 92 992