Iseteenindus

Põhivõrk vastab esimese energeetikavaldkonna äriühinguna Balti riikides EL õigusnormidele

06.04.2004

OÜ Põhivõrk ainuomanik on Eesti Energia AS ja nimetatud äriühingu tegutsema hakkamisega viidi lõpule elektrituruseadusega nõutav põhivõrgu kaudu võrguteenuse osutamise funktsiooni eraldamine eri ettevõtjasse.

“Elektrienergiaga seonduvate põhitegevuste eristamine on üheks vaba elektrituru tekke põhialuseks. See tähendab, et elektriga kauplemiseks peavad omavahel eristatud olema elektri edastamine ja jaotamine ning tootmine ja müük,” ütles Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk. "Astutud sammuga on Eesti Energia eraldanud Põhivõrgu varem, kui 1. juulil 2004 kehtima hakkav EL nõue seda ette näeb," lisas Okk.

Põhivõrku juhib kolmeliikmeline nõukogu, kuhu kuuluvad nõukogu esimees Lembit Vali, nõukogu liikmed Gunnar Okk ja Sandor Liive. Igapäevast majandustegevust juhib Põhivõrgu juhataja Henn Jõe.

“Koos muudatusega juriidilises vormis soovib Eesti Energia AS näha muutust ka ettevõtete juhtimises. Põhivõrgu senine juhataja Henn Jõe osutus sobivaimaks kandidaadiks ka OÜ Põhivõrk juhatuse esimehe ametikohale välja kuulutatud avaliku konkursi tulemusena,” kinnitas Põhivõrgu nõukogu esimees, EE tehnikadirektor Lembit Vali.

OÜ Põhivõrk osakapital on 2 000 000 krooni, varade maht on 4,2 miljardit krooni ja töötajaid töötab nimetatud äriühingus 138.

Eesti Energia kavatses 1. aprillist iseseisvatesse tütarfirmadesse eraldada nii põhivõrgu kui jaotusvõrgu. Iseseisva ettevõttena alustas esialgu OÜ Põhivõrk. Jaotusvõrgu eraldamine on pooleli, kuna Jaotusvõrgu teeninduspiirkondade määratlemine on keeruline protsess ning võtab Energiaturu Inspektsioonil prognoositust enam aega.

Iseseisvate äriühingute asutamisega kindlustab Eesti Energia endale lõplikult Euroopa Liidu õigusnormidele vastava ja kaasaegse organisatsiooni- ning juhtimisstruktuuri.


Lisainformatsioon:

Riina Vändre
Eesti Energia pressiesindaja
Tel. 71 52 255
Mob. 52 92 992