Iseteenindus

Koolilaste energiasäästuüritus Energiakeskuses

06.01.2004

Elektri tootmine fossiilsetest kütustest, sealhulgas põlevkivist, on paratamatult looduskeskkonnale kahjulik. Saasteainete ja jäätmete koguseid on tehnoloogia arenedes aga võimalik järjest enam vähendada. Viimastel aastatel on Eesti Energia teinud suuri investeeringuid elektri tootmisel kasutatava tehnoloogia kaasajastamiseks ja keskkonnasõbralikumaks muutmiseks.

Lisaks investeeringutele elektri tootmisesse, jaotamisse ja keskkonnahoidu, soovib Eesti Energia senisest enam investeerida ka inimeste teavitamisse, tutvustades energiasäästu vajalikkust ja olulisust. Selle aasta esimene energiasäästlikkust propageeriv projekt "Koolilaste energiapäevad" sisustab Energiakeskuses (Tallinn, Põhja pst 29) koolivaheaja viimaseid päevi 8.-10. jaanuarini iga päev 10.00-17.00.

Energiapäevadel selgitatakse loodusseadusi ja –nähtusi, energiatootmist, energiasäästmist jpm. Sissepääs on kõigile tasuta. "Koolilaste energiapäevade" kohtasaab lähemalt lugeda Eesti Energia koduleheküljelt http://www.energia.ee.

Eesti Energia südameasjaks on tõsta eestimaalaste energeetikaalast keskkonnateadlikust. 8.-10. jaanuarini oodatakse Energiakeskusesse kõiki teadmishimulisi lapsi ja ka huvilisi täiskasvanuid.


Lisainformatsioon:
Heli Uuetoa
EE keskkonnakaitse peaspetsialist
Tel. 071 52 874
Mob. 056 699 154

Riina Vändre
EE pressiesindaja
Tel. 071 52 255
Mob. 052 92 992