Iseteenindus

Eesti Energial valmis Veerenni alajaam

03.09.2003

"Jaotusvõrgu investeerimisprogrammi kuulub mitmete oluliste keskpingeseadmete renoveerimine ja uute ehitamine. Veerenni 35/6 kV keskpinge alajaama 6 kV jaotla renoveerimise peamiseks põhjuseks oli varustuskindluse parandamine olulistele Tallina tööstus- ja infrastruktuuri ettevõtetele. Alajaama läbib suur elektrienergia kogus," ütles Eesti Energia Jaotusvõrgu direktor Jüri Alasi. Tema sõnul saavad alajaama kaudu elektritoite näiteks AS Tallinna Vesi, Edelaraudtee AS, Ülemiste Veepuhastusjaam, AS Baltika, Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise AS, AS TVMK, Tondi Elektroonika AS ja mitmed teised suurtarbijad.

Veerenni 35/6kV alajaama 6kV jaotla on ehitatud juba 1961 aastal ning seda laiendati 1978.aastal. 42 aastat vana Veerenni alajaam oli üks vanemaid Eestis. Ühe alajaama keskmine eluiga on 30 aastat.

Tarbijatele tänane alajaama pidulik avamine muutusi kaasa ei too, renoveerimistööd on lõpetatud ja jaotla on pingestatud juba varasemalt. Alajaama vastuvõtmisel lõikavad lindi läbi Siemensi juhatuse esimees Avo Tihamäe ja Eesti Energia Jaotusvõrgu direktor Jüri Alasi.

Eesti Energia Jaotusvõrk tegutseb kuni 35 kV pingega madal- ja keskpingevõrgus, mille territoorium on ligikaudu 40 900 km2. Möödunud aastal investeeris Jaotusvõrk oma võrkude ja seadmete uuendamisse ligi 750 miljonit krooni.


Lisainformatsioon:

Riina Vändre
EE pressiesindaja
Tel. 071 52255