Iseteenindus

Vesi keldrites takistab Kohtla-Järvel elektri sisselülitamist

07.08.2003

Alates eilsest on Kohtla-Järve Päästeamet koostöös tuletõrje ja elamutevalitsusega püüdnud keldreid tühjaks pumbata, kuid torustikud olid nii umbes, et vett ei õnnestunud välja saada.

Eesti Energia rikkebrigaadid on sunnitud ootama, millal vesi alaneb, et enne korterite vooluvõrku lülitamist elektrisüsteemi olukorrale täielikku hinnangut anda. Kui vesi on alanenud, tuleb enne pingestamist kõigepealt kilbid kontrollida ja teostada kontrollmõõtmised, et seadmed saaksid ohutult töötada. Põhiline probleem on niiskunud kaablid, mis enne täielikku kuivamist võivad põhjustada lühiseid. Probleemide ilmnemisel palume helistada Eesti Energia rikketelefonile 1343.

Eesti Energia soovitab inimestel enne niiskusest kannatada saanud seadmete käikulaskmist need elektriku poolt üle kontrollida, sest rikkis seade võib põhjustada lühiseid ning uusi probleeme kasvõi ühtses elektrisüsteemis naabritega.

"Kuigi Eestis on kuni 25 äikesepäeva aastas, lõunapoolkeral kuni 180 äikesepäeva aastas, soovitab Eesti Energia inimestel kaitsta oma kodutehnikat ülepinge eest. Kõige lihtsama ja odavama moodusena on elektritarvikutega tegelevates kauplustes selleks otstarbeks saada liigpingepiirikud, mis pannakse pistikupessa vahetult enne eletkritarvitit. See moodus ei taga kindlasti 100% kaitset, kuid ohtu vähendab oluliselt. Piirikute paigaldamine tuleb kokkuvõttes kindlasti odavam kui hilisemate tagajärgede likvideerimine ja tehnika parandamine," ütles Eesti Energia Jaotusvõrgu Võrguteenuste juht Hillar Kalmet.


Lisainformatsioon:

Hillar Kalmet
Eesti Energia Jaotusvõrgu Võrguteenuste juht
Tel. 071 54 218

Riina Vändre
Eesti Energia pressiesindaja
Tel. 071 52 255
Mob. 052 92 992