Iseteenindus

Eestit külastab Maailma Energeetikanõukogu peasekretäri eriesindaja

06.08.2003

Plaanis on kohtumised nii Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee liikmete kui valitsuse esindajatega, samuti näeb programm ette tutvumist mitmete Tallinna vaatamisväärsustega.

Täna kohtub pr. Melton majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atoneniga, homme Tallinna abilinnapea Margus Allikmaaga ja reedel peaminister Juhan Partsiga.

"Sellisel tasemel maalimaorganisatsiooni aastaürituse korraldamine annab Eestile võimaluse pääseda energeetikavaldkonnas maailmakaardile. Eelmise aasta novembris esitas Eesti ametliku avalduse Maailma Energeetikanõukogule ja asus sellega konkureerima Läti ja Sri Lankaga," ütles Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk.

Assamblee toimumiskoht valitakse septembris Kiievis, Wec- I 94 liikmesmaa salajasel hääletusel. Selleks ajaks on teostatud vaatlused kõikide kandidaatriikide sobivuse kohta. Tänaseks on Eesti peamine konkurent Sri Lanka.

1923. aastal Inglismaal asutatud WEC on mittetulunduslikenergeetikasektoreid ühendav organisatsioon, mille missiooniks on säästva energiakasutuse edendamine kogu maailmas. WECi põhitegevuseks on temaatiliste konverentside ja foorumite, samuti uurimis- ja juurutamisprogrammide korraldamine. Organisatsioon hõlmab 94 riigi energiatootjaid üle maailma.

Eesti on ühenduse liige alates 1936. aastast. 1998 aastal taastas Eesti oma liikmestaatuse.

Lisainformatsioon:

Ülo Rudi
TTÜ Eesti Energeetika Instituudi direktor
Tel:06 703 603

Riina Vändre
Eesti Energia pressiesindaja
Tel. 071 52 255
Mob. 052 92 992