Iseteenindus

Valdur Lahtvee valiti Eurelectricu keskkonna ja säästva arengu komitee aseesimeheks

25.06.2003

“Eurelectric on Euroopa Komisjoni peamine koostööpartner Euroopa Liidu ja Venemaa energeetikaalastel läbirääkimistel. Nüüd võib öelda, et ka Eesti on nendesse meie jaoks olulistesse läbirääkimistesse kõrgel tasemel kaasatud,” ütles Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk.

Valdur Lahtvee (45) töötab Eesti Energia keskkonnajuhina alates 1. juunist 2000. Ta on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia metsanduse eriala ning täiendanud end keskkonnakaitse, majandusanalüüsi ja seadusandluse alal Eestis, Venemaal, Rootsis ja Iirimaal. Varem on ta töötanud Eesti Rohelises Liikumises ja Euroopa Liidu Phare programmi projektijuhina Keskkonnaministeeriumis.

Eesti on Euroopa elektritööstuse liidu Eurelectric liige alates 1928. aastast, Eesti täisliikmelisus taastati 1998. aastal. Prahas toimus Eurelectricu igaaastane kongress, mis sel korral oli täielikult pühendatud 10 uue liikmesriigi integreerumisele EuroopaLiiduga. Kongress käsitles Euroopa elektrituruga seotud poliitilisi, ärilisi ja keskkonnakaitselisi teemasid. Eestit esindab Eurelectricu juhtorganis direktorite nõukogus Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk.


Erki Peegel
Eesti Energia kommunikatsioonijuht
Tel: 071 52320