Iseteenindus

Saint-Gobain toetab kolmandat aastat taastuvenergiat ja alternatiivset mõtteviisi

10.06.2003

Saint-Gobain Sekurit Eesti AS juhataja Andi Kasaku sõnul on keskkonnaalane tegevus kontsernis alati oluline olnud. “Tootmisettevõttel tekib pidevalt jäätmeid, seda enam on tähtis keskkonnaalane hoiak ja konkreetsed sammud selles suunas, “ ütles Kasak. “Eestis on hea võimalus näidata oma suhtumist ümbritsevasse Rohelist Energiat tarbides ja seeläbi taastuvenergia arengut toetades”.

Saint-Gobain kuulub 100 maailma juhtivama tööstusettevõtte hulka, mis tegutseb enam kui 40 riigis. Saint-Gobain Eesti liitus Rohelise Energia osalussüsteemiga alates selle loomisest aastal 2001.

Roheline Energia on Eesti Energia, Eestimaa Looduse Fondi ja sadade toetajate kaasabil käivitatud osalussüsteem taastuvenergia toetuseks ning propageerimiseks.

Eesti Energia Teeninduse Tartu piirkonnajuhi Kaido-Erki Musta sõnul pole Saint-Gobaini kontsern tulnud Eestisse kerget kasumit võtma, vaid töötab rangelt oma keskkonnapõhimõtteid järgides.

“Saint-Gobain, prantsuse päritolu rahvusvaheline kontsern, on Eesti Energia suurkliendina pidanud tähtsaks toetada keskkonnaalast tegevust energeetikas, keskkonnasäästliku mõtteviisi kujundamist, meeldiva töökeskkonna loomist ja RE projektis osaledes laste loodusharidusprojektide toetamist,” ütles Eesti Energia Teeninduse Tartu piirkonnajuht Kaido-Erki Must.

Eestis omab Saint-Gobain nelja ettevõtet: Saint-Gobain Isover Eesti AS, AS Baltiklaas, Autover-Autoklaas AS, Saint-Gobain Sekurit Eesti AS. Täiendavaid investeeringuid tõi Eestisse möödunud aastal valminud kaasaegse ja meeldiva töökeskkonnaga Saint-Gobain Sekurit Eesti kompleksi laiendus.

Tarkon ja Saint-Gobain kontserni ettevõtted Eestis olid esimesed taastuvenergia toetajad Eestis (kolmas Rakvere Lihakombinaat). Lisaks I järgu tarbijatele omab Tartumaal II järgu Rohelise Energia sertifikaati veel kuus ettevõtet ja III järgu sertifikaati 40 ettevõtet.

Kokku tarbib üle Eesti Rohelist energiat 150 äriklienti ja 390 koduklienti.


Lisainformatsioon:

Andi Kasak
Saint-Gobain Sekurit Eesti AS
Tegevjuht
Tel. 07 303 300

Kaido-Erki Must
EE Teeninduse Tartumaa piirkonnajuht
Tel. 071 68203
Mob. 050 60069

Riina Vändre
EE pressiesindaja
Tel. 071 52 255
Mob. 052 92 992