Iseteenindus

Eesti-Soome merekaabli projekt areneb

31.03.2003

Estlinki projekti investeerimist hakkavad lähikuudel arutama nelja energiaettevõtte nõukogud ja omanikud. Kava kohaselt valmib Eesti-Soome merekaabel 2005. aasta lõpus. Estlinki projekti realiseerimiseks vajaminevad investeeringud katab 50% ulatuses Soome pool ning 50% ulatuses ühiselt Eesti ning Läti pool. Merekaabli projekti maksumuseks on kavandatud ca 110 miljonit eurot.

Eesti Energia juhatuse esimehe Gunnar Okk’i sõnul on projekti esmane eesmärk tarnida Balti riikides toodetud elektrit Põhjamaade elektriturule. "Oluliselt suurendab Eesti-Soome merekaabel ka Eesti elektriga varustamise kindlust", lisas Okk.

Merekaabel plaanitakse ehitada alalisvoolu kaablina võimsusega ca 315 megavatti. Kaabel liitub Soome ülekandevõrku Espoo 400-kilovoldi muundurjaamas ja Eesti elektrivõrku Harku 330-kilovoldi muundurjaamas. Kõik merekaabli ehituseks vajalikud load ja tehnilised kooskõlastused on Eesti ja Soome riigi poolt juba olemas. Eesti-Soome merekaabel on Baltimaade esimene ühendus Põhjamaade elektrisüsteemiga.


Lisainfo:
Gunnar Okk
Eesti Energia juhatuse esimees
Tel: 071 52221

Erki Peegel
Eesti Energia kommunikatsioonijuht
Tel: 071 52320