Iseteenindus

Suudlevad tudengid hakkavad kasutama taastuvenergiat

03.10.2002

Lepingu kohaselt hakkab Tartu linnavalitsus kasutama loodussõbralikku vee- ja tuuleenergiat Raekoja platsi purskkaevu, Tartu jõulukuuse ning Raekoja platsi ja Küüni tänava jõuluvalgustuse tarbeks.

"Raekoja platsi purskkaev ja jõulukuusk on meie silmis ja südames. Taastuvenergia kasutamisega nende sümbolite juures tahab linn näidata tartlastele eeskuju keskkonnasäästliku mõttelaadi kujundamisel," ütles linnapea Andrus Ansip.

Eesti Energia Teeninduse Tartu piirkonnajuhi Kaido-Erkki Musta sõnul on Tartu linnavalitsuse poolne taastuvenergia toetamine ja keskkonda säästva mõtteviisi viljelemine väga positiivne algatus. "Tartu linnavalitsus ostab Rohelist Energiat juba teist aastat, eelmisel aastal kasutati seda Raekoja energiavajaduse katmiseks. Peale selle, et linnapilt muutub seeläbi huvitavamaks, on linnavalitsuse tegevus eeskujuks ka linnakodanikele ja teistele omavalitsustele," sõnas Must.

Eesti Energia tõi esimesena Ida-Euroopas turule keskkonnasäästliku kaubamärgi Roheline Energia. Roheline Energia on Eesti Energia, Eestimaa Looduse Fondi ja sadade toetajate kaasabil käivitatud osalussüsteem taastuvenergia toetuseks ning propageerimiseks.

Rohelist Energiat võib osta iga Eesti Energia keskkonnateadlik klient, nii äriettevõte kui eraisik. Ostuga kaasneb Rohelise Energia sertifikaat. Iga müüdud Rohelise Energia sertifikaadiga toetatakse loodushoiu- ja keskkonnaalaseid projekte.


Lisainfo:

Peeter Hüsson
EE Tartumaa piirkonna müügikonsultant
Tel. 071 68 408
Mob. 051 14 567

Viljar Rääsk
Tartu Linnavalitsuse pressiesindaja
Tel. 07 361 162
Mob. 052 75 055