Iseteenindus

Eesti Energia hakkab toonekurgedele pesaaluseid paigaldama

25.07.2002

"Eesti Energial on hea meel, et keskkonnaministeeriumi looduskaitseprogramm leidis võimaluse toetada hädavajalikke töid valge-toonekure kaitsel. Eelmisel aastal läbiviidud pesaaluste paigaldamine mastidele läks edukalt, mis andis meile julguse projektiga jätkata," kommenteerib projekti EE keskkonnajuht Valdur Lahtvee.

Juhtivspetsialist Ranno Puumetsa sõnul on toonekurgede pesad üks Eesti Energia elektririkete allikas. Varem oli vaja ka mõnikord rikke korral maha võtta toonekurgede pesa koos poegadega. Paigaldades pesaalused on toonekurgedel nüüd väiksem risk elektri läbi surma saada ja elektriseadmed saavad häireteta töötada.

Eestis kuulub valge-toonekurg looduskaitse alla, kaitstavate liikide II kategooriasse. Umbes 70% valge-toonekurgedest teeb oma pesa tehispinnasele- elektriliinidele ja katustele. Eestis pesitseb valge-toonekurg alates 1841. aastast. Praegu ulatub nende arvukus 2000 paarini.

Valge-toonekure pesadega elektrimastidelkaasneb rida probleeme nagu lühised, traatide korrosioon ja mastide murdumine. Rikete ärahoidmiseks paigaldatakse olemasoleva pesa kõrvale uued pesaalused ja tõstetakse pesa ringi. Pesaaluste paigaldamine tuleb pikas perspektiivis odavam, kui toonekurgede poolt lõhutud elektriliinide pidev remontimine.

Vaata lisaks EE keskkonnaaruannet: http://www.energia.ee/et/midauut?energiaviewer_folderid=293

Lisainformatsioon:


Valdur Lahtvee
EE Keskkonnajuht
Tel: 071 52 350
Mob: 051 58 153

Riina Vändre
EE pressiesindaja
Tel: 071 52 255
Mob: 052 92 992