Iseteenindus

Rivist väljas veel 69 trafopunkti

08.07.2002

Möödunud neljapäeva hilisõhtul oli keeristorm jätnud vooluta ligi 1900 trafopunkti. Kokku on Eesti Energia Jaotusvõrgul neid 17 000, lisaks 53 000 km õhuliine ja üle 7000 km kaabelliine.

Lääne-Virumaa trafopunktid pingestatakse homse tööpäeva jooksul, Tartu- ja Jõgevamaal prognoositakse tööd lõpetada homme hilisõhtuks. Hetkel on sealkandis vooluta Vara valla Välgi piirkond, Pala valla Assikvere piirkond ja Koosa vald ning samuti on voolukatkestused Kavastus ja Tammistus.

Mitu päeva kestnud pingestamistööd on jõudnud kõige raskemasse etappi. Likvideeritakse madalpingerikkeid, kus segavad halvad maastikutingimused – raskendatud ligipääs ja liinidele langenud puud. Remondimehhanismidega ligipääsemiseks tuleb ennekõike koristada kilomeetreid tormimurdu, tuvastada rikkekohad, mis kohati esinevad varjatud kujul. Alles seejärel saab murdunud mastid eemaldada ja purunenud liinid asendada uutega.

Eesti Energia palub kõiki rikkekohtadest, millest ehk veel pole teatatud, helistada infotelefonil 1545 või jätta automaatvastajasse nende võimalikult täpne aadress.

Palume kõigil elanikel mahalangenud elektrijuhtmeid mitte mingil juhul puutuda – need võivad olla pinge all ja on seega eluohtlikud!


Riina Vändre
EE pressiesindaja
Tel: 071 52 255
Mob: 02 92 992