Iseteenindus

Korteri elektriküte muutus varasemast soodsamaks

23.05.2002

Vastavalt Eesti Energia juhatuse otsusele saavad kliendid, kes kasutavad elektrienergiat oma tarbimiskohas eluruumide kütteks, valida elektrienergia eest tasumiseks allahindlusega valikpakette 6ME1 ja 6ME2, kui tarbimiskoht (korter, majaosa, ridaelamu boks) on ühendatud Eesti Energia elektrivõrguga liitumispunktis, mille pinge on 3 x 0,38 (0,22) kV, hoonesisese juhtmestiku kaudu, ning kliendiga kaitsme püsitasu arveldamise aluseks oleva tarbimiskohale jaotatud liitumispunkti kaitsme osa suurus on vähemalt 3 x 20 amprit.

Kui tarbimiskohale jaotatud liitumispunkti kaitsme osa suurus on väiksem kui 3 x 20 A, tasub klient kaitsme püsitasu 3 x 20 A eest.

Seni said kortermajade elanikud valida ainult ühte elektriga kütjatele mõeldud sooduspaketti, korteriküttepakett 7001 (hinnapakett 4MK). Nüüd saavad korteri või majaosa omanikud valida elektriga kütjatele mõeldud allahindlusega valikpakette täpselt samuti kui eramute omanikud.

Valides küttepaketi 6ME1 või ööküttepaketi 6ME2 hakkavad suuremad tarbijad elektrienergiale vähem kulutama kui hinnapaketi 4MK tariifide järgi makstes.

Kliendid, kes on juba valinud korteriküttepaketi 7001 (hinnapakett 4MK), saavad selle ümber muuta paketiks 6ME1 või 6ME2. Paketivahetus on kliendile tasuta.

Korterikütte paketi 7001 (hinnapakett 4MK) rakendamise tingimused jäävad endiseks.

Margit Mikk-Sokk
Eesti Energia Teeninduse meediasuhete juht