Iseteenindus

Eesti Energia jagab tunnustust Rohelise Energia tootjatele

17.05.2002

Pühapäeval, 12.mail XIII Roheliste Rattaretke kolmanda päeva avaüritusena annab Eesti Energia Joaveskil AS Veejaamale üle esimese Rohelise Energia tootjasertifikaadi. AS Veejaam on suuruselt kolmas taastuvenergia tootja Eestis, kes tootis üle 14% kogu Rohelise Energia tootmismahust.

AS Veejaam juhatuse liikme Heiki Laiveriku sõnul on firmal plaanis vee-energia tootmist laiendada, alanud on ettevalmistused Nõmme-Veski HEJ taastamiseks. "Kõik suured asjad saavad alguse väikestest, nii ka roheline mõttelaad. Pisikesi hüdroelektrijaamu taastades luuakse alus taastuvenergia tootmisele Eestis, need on sammud, mis mõjutavad tulevikku,” kommenteeris Heiki Laiverik.

Eesti Energia soovib tootjasertifikaatide üleandmisega avaldada tunnustust ja tänu neile firmadele, kes toodavad elektrit looduslikest ressurssidest ja säästavad sellega meie elukeskkonda ja loodust.

Tuulest ja veest toodetud Roheline Energia on esimene keskkonnasäästliku elektrienergia kaubamärk Ida- Euroopas.1.aprillist 2001 on Eesti Energia klientidel võimalus tarbida tuulest ja veest toodetud loodussäästlikku energiat ning väljendada sellega oma keskkonnateadlikkust ja sotsiaalset vastutust.

Roheline Energia on loodushoidu väärtustavatele inimestele suunatud taastuvenergia edendamise ja kasutamise osalussüsteem Eestis. Loodushoiule saab kaasa aidata, ostes poest Rohelise Energia märgiga tooteid ja Eesti Energiast Rohelise Energia sertifikaadiga märgistatud taastuvenergiat. Rohelise Energia märgiga toodete valmistaja või müüja on taastuvenergia suurtarbija Eestis.

Rohelise Energia märki kannavad AS Rakvere Lihakombinaadi Kerge tooted, AS Ösel Foods "Gruuvi"," Aura", "Milline Mõnus" tooted, TÜ E-Piim tooted, AS Põltsamaa Felix "Formeer" tooted, AS Plaines joogivesi ja AS Baltiklaas tooted.

Rohelise Energia tulud lähevad taastuvenergia tootmise arendamisse. Esimese objektina on taastamisel Linnamäe hüdroelektrijaam Jägala jõel, millega kõigil huvilistel on võimalik tutvuda.

Margit Mikk-Sokk
Eesti Energia Teeninduse meediasuhete juht

Jaanus Arukaevu
Eesti Energia Teeninduse turundusdirektor