Iseteenindus

Roheline Energia on jõudnud poelettidele

05.11.2001

Täna võib kauplustest leida Rohelise Energia märki kandvat Rakvere Kerge tootesarja, Plaines joogivett , Aura mahlasid ja Gruuvi limonaadijooke Ösel Foodsilt ja Formeer majoneese Põltsamaa Felixilt.

Toetudes säästva arengu põhimõtetele, on Eesti Energia koostöös Eestimaa Looduse Fondiga käivitanud projekti Roheline Energia, mis võimaldab soovijail tarbida tuulest ja veest toodetud elektrienergiat ning toetada taastuvate energiaallikate laialdasemat kasutamist. Tänu Rohelise Energia projektile alustab 2002. aasta augustis tööd Eesti suurim hüdroelektrijaam Linnamäel.

Suur osa taastuvenergia müügi tulust läheb Eestimaa Looduse Fondile. Saadud summadega finantseeritakse looduskaitse, loodushariduse ja säästva arengu projekte. Lähiajal on fondil kavas rahastada väikeprojekte, mis on seotud laste keskkonnaharidusliku tegevusega vabas looduses.

Rohelise Energia märgiga toodete valmistamisel on kasutatud loodushoidlikku taastuvenergiat. Valides sarnase hinna ja kvaliteediga toodete hulgast just Rohelise Energia märgiga kauba aitab tarbija hoida elukeskkonda terve ja puhtana nii enda kui ka tulevaste põlvede jaoks.


Margit Mikk-Sokk
Eesti Energia Teeninduse pressiesindaja
0 64 00 642