Iseteenindus

Energia avastuskeskus tähistab Eesti Energia sünnipäeva tasuta perepäevaga

03.05.2010
Laupäeval, 8. mail on Energia avastuskeskuse uksed kõigile külastajatele tasuta avatud. Kell 11.00 - 18.00 oodatakse huvilisi tutvuma keskuse interaktiivsete teadusnäitustega. Enam kui 160 eksponaati elektri, robotite, ajalooliste seadeldiste, nägemise ja valguse ning heli ja hääle teemadel on mõeldud avastamiseks, katsetamiseks ja mängimiseks.
 
Esmakordselt demonstreeritakse sel päeval uut eksponaati "Elektrikahurit". Elektromagnetiline kahur on kaasaegne seade, mida arendatakse välja selleks, et suure distantsi taga midagi purustada. Meil valmib selle seadme väiksem mudel. Näitame, et elektromagnetjõud on väga tugevad ja laseme elektrikahuriga märki.
 
Eesti Energia sünnipäeval saab lisaks perega "Mõtle mind robotiks" töötoas robotite eellasi meisterdada ning teadusteatris põnevate teaduskatsetega tutvust teha. Planetaariumis tehakse kosmoseprogramme eesti ja vene keeles. Igal täistunnil näeb ka elektrilahenduste demonstratsioone. Töötuppa, teadusteatrisse ja planetaariumi palutakse eelnevalt registreerida telefonil 71 52 650!
 
Päevakava:
 
11.00 avamine
12.00 Põnevad teaduskatsed - vene keeles
12.00  - 17.00 "Mõtle mind robotiks!" töötuba peredele.
14.00 Planetaariumiprogramm "Tähistaevas mais" - eesti keeles
15.00 Põnevad teaduskatsed - eesti keeles
16.00 Planetaariumiprogramm "Tähistaevas mais" - vene keeles
Igal täistunnil elektrilahenduste demonstratsioonid suures saalis.