Iseteenindus

Eesti Energia palub esitada elektrinäidud seoses elektriaktsiisi muutusega

25.02.2010
Seoses elektriaktsiisi tõusuga 1. märtsist 2010 palub Eesti Energia kõigil oma klientidel esitada elektriarvesti näit 28. veebruari seisuga hiljemalt 7. märtsiks. Selleks ajaks esitatud näidu alusel koostatakse kliendile arve 28. veebruarini kehtiva aktsiisimääraga.

„Selle talve erakordselt külma ilma tõttu on elektri tarbimine kasvanud ning eelnevate perioodide omadest võivad praegused näidud erineda. Seoses sellega soovitame inimestel pöörata tähelepanu elektriarvesti näidule, et oma tarbimisest teadlik olla ja kaasnevate kuludega paremini arvestada,“ ütles Eesti Energia Jaotusvõrgu mõõteteenuste osakonna juhataja Mait Rahi.   

Elektriarvestinäidu saab teatada e-teeninduses Eesti Energia veebilehel www.energia.ee, saates SMSi numbrile 1545 või helistades ööpäevaringsele automaatvastajaga näidutelefonile 8004545.

Vastavalt Alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muudatusele on elektriaktsiisi määr 1. märtsist 2010 käibemaksuta 7 senti kilovatt-tunni kohta praeguse 5 sendi asemel. Samuti tõusevad 1. märtsist võrgutasud 1,5%, sellest on Eesti Energia oma kliente varem teavitanud.

Maia Burlaka
Eesti Energia
Jaeäri kommunikatsioonijuht
[email protected]
Mob. 52 254 00