Iseteenindus

Eesti Energia jõudis 5 protsendini Läti elektriturul

15.12.2008
Eesti Energia tütarettevõte E.Energy saavutas oktoobris 5%-lise elektrimüügi turuosa Lätis. Eesti Energia kliendid Lätis on sellised tuntud suurfirmad nagu Latvijas Balzams, Severstallat, Valmiera klaaskiutehas VSŠ ja palju toiduainetetööstuse ettevõtteid, muuhulgas ka kõik suuremad õlletootjad.

Eesti Energia alustas oma tegevust Lätis kaks aastat tagasi. E.Energy ning Eesti Energia Energiamüügi juhi Aivar Tihase sõnul panustati kaks aastat tagasi Läti vaba elektrituru tekkimisse ning tänaseks on EE saavutanud juba olulise tegija rolli kohalikul elektriturul.

“Praegu tegeleme müügitööga ettevõtete ja suurtarbijate suunal, kuid kolme kuni viie aasta pärast soovime olla tuntud ja tunnustatud elektrimüüja ka eraklientide turul”, ütles Tihane. “Meie eeliseks Lätis on see, et pakume kliendile pikaajalisi ja kindlaid energiaostu lepinguid. Saame sellist hinnakindlust oma klientidele pakkuda, sest Eesti Energial on kogu elektritootmise väärtusahel alates kütustest nagu põlevkivi ja taastuvad ressursid, elektrijaamad, elektrivõrk ning müügivõrk koos väärtusliku klienditeeninduse kogemusega”, lisas Aivar Tihane. Selliseid pikaajalisi lepinguid ei suuda Tihase sõnul pakkuda elektri vahendusfirmad, kes ise tootmisahelat ei oma.

Ühe Läti tuntuima ettevõtte, 2 miljardi kroonise käibega Latvijas Balzams’i juhatuse esimehe Karlis Andersonsi sõnul oli Eesti Energia tütarettevõttega koostöö alustamise aluseks hea pakkumine, võimalus kindlustada elektrienergia hind üsna pikaks ajaks ja hea teenus. Ka tarnija vahetuse protsessi kulgemisega oli Andersons rahul, kuid lisas, et koostöö Latvenergole kuuluva jaotusvõrguettevõttega AS Sadales tikls oleks võinud olla parem. Tulevikus ootab ettevõtte juht E.Energy’lt hea teenusetaseme hoidmist ning stabiilset joont elektrienergia müügil.

E.Energy käive oli selle aasta oktoobris 16 miljonit krooni ning firmas töötas neli inimest. Selle aasta lõpuks on EE tütarfirmal plaanis jõuda 6 protsendise turuosani ning lähiaastate eesmärk on müüa elektrit 15 protsendile Läti elektriturust.

Lisaks Läti ja Eesti turule müüb Eesti Energia elektrit ka Leedus ja Soomes.


Kristjan Hamburg
Eesti Energia
Jaeäri kommunikatsioonijuht
[email protected]