Iseteenindus

Eesti Energia langetab enam kui 91 000 börsipaketi kliendi hinda

27.06.2023

Eesti Energia ühtlustab suve jooksul elektri börsipaketi hinnad, mis alates 1. juulist tähendab enam kui 91 000 kliendi jaoks elektrihinna langust.

Energiaettevõtte koduturgude müügidirektori Roul Tuti sõnul langetab Eesti Energia börsipaketi marginaali alati esimesel võimalusel.

Viimati tehti seda märtsis, kui hind langes enam kui 7600 kliendil. Nüüdne positiivne hinnamuudatus viiakse klientideni võimalikult varakult, mistõttu hakkab soodsam hind kehtima juba juuli algusest.

„Eesti Energia soovib oma klientide jaoks olla pikaajaline, läbipaistev ja usaldusväärne energiapartner ning pakkuda kvaliteetseid teenuseid ja mõistliku hinnaga elektrienergiat. Seetõttu viime börsipaketi hinnastamise ühtsetele alustele, mis kümnete tuhandete klientide jaoks toob kaasa hinnalanguse,“ ütles Tutt. „Ühest küljest teeb hinnalanguse võimalikuks energiaturu stabiliseerumine, aga samal ajal arendame pidevalt oma prognoosimudeleid, mis võimaldab samuti elektrienergiat soodsamalt pakkuda.“

Tuti sõnul on aus välja tuua, et teenustasu ühtlustamine puudutab ka neid börsipaketi kliente, kelle marginaal ja kuutasu möödunud talve energiakriisi ajal ei kerkinud. „Paraku peavad nemad nüüd arvestama teenustasu tõusuga. Sellest hoolimata jäävad Eesti Energia pakutavad tingimused turu parimate sekka,“ lisas Tutt, kelle sõnul on selliseid kliente umbes 11 000. Nende jaoks muutub paketi teenustasu alates 1. augustist.

Börsielektripakett sobib eeskätt neile klientidele, kes soovivad oma elektritarbimist ise juhtida ja seeläbi vähendada nii oma majapidamise energiakulu kui elektriarvet.

Pärast hindade ühtlustamist jääb Eesti Energia börsipaketi marginaal turu parimaks, olles 0,44 senti/kWh. Paketi kuutasu on 1,99 eurot.

Küsimuste või soovi korral saada lisainfot, soovitab Eesti Energia võtta ühendust ettevõtte klienditeenindusega telefonil 777 4040 või kirjutada [email protected]. Kõik kliendid näevad uuendatud paketiinfot Eesti Energia iseteenindusportaalis.