Iseteenindus

Eesti Energia nõukogu sai kaks uut liiget

21.12.2022

14. detsembril toimunud Eesti Energia AS-i erakorralisel üldkoosolekul kinnitas rahandusminister Annely Akkermann nõukogu uue koosseisu, mis hakkab kehtima alates 20. detsembrist 2022. Eesti Energia nõukogusse kuuluvad nüüd Anne Mere, Tarmo Porgand, Andres Liinat, Einari Kisel, Meelis Einstein, Luukas Kristjan Ilves ja Allan Niidu.

Endised nõukogu liikmed Ahti Kuningas ning Taavi Tamkivi kutsuti tagasi nende omal soovil. Uued nõukogu liikmed volitusega 3 aastat on Luukas Kristjan Ilves ja Allan Niidu.

Luukas Kristjan Ilves on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi digiarengu asekantsler, endine küberturbe ja plokiahela valdkonna tarkvaraarenduse ettevõtte Guardtime strateegiajuht ning varasem teadus- ja innovatsioonikoostöö osakonna juht. Ilves omab strateegilise planeerimise ja IT alast kompetentsi ning nii avaliku kui erasektori töökogemust. Luukas Kristjan Ilves on SA CR14 nõukogu liige, Riigi Infokommunikatsiooni SA nõukogu esimees ja SA Hans Rebase Euroopa Instituut nõukogu liige.

Allan Niidu on orgaanilise keemia doktor ja TalTech’i abiprofessor tenuuris. Lisaks on Niidu Virumaa kolledži Põlevkivi kompetentsikeskuse teadusjuht ja rakendusliku keemia töörühma juht. Ta on juhtinud protsesside ja äri arendust erasektori äriühingutes (Viru Keemia Grupp, Cambrex) ning omab põlevkivikeemia alast kompetentsi ja äriarenduse kogemust erasektorist.

Eesti Energia nõukogul on 6–8 liiget, kes määratakse ametisse rahandusministri kui omaniku esindaja otsusega, võttes arvesse riigi osalusega äriühingute nõukogude liikmete nimetamiskomitee ettepanekuid.

Nõukogu tööd juhib esimees. Nõukogu liikmetele seatud nõuded ja ootused on sätestatud äriseadustikus ja riigivaraseaduses. Lisaks juhindub nõukogu Eesti Energia põhikirjast ja nõukogu töökorrast.