Iseteenindus

Eesti Energia ärikliendid saavad universaalteenuse osas otsust langetada homseni

22.11.2022

Alates 1. novembrist saavad Eesti Energiast universaalteenuse raames elektrit osta kõik mikro- ja väikeettevõtted, lisaks füüsilisest isikust ettevõtjad, sihtasutused ja mittetulundusühingud.

Eesti Energia Eesti turu juht Dajana Tiitsaar tuletab meelde, et väikeäritarbijaid automaatselt üle ei viida, vaid kliendid peavad otsuse ise langetama. Kui klient soovib universaalteenust kasutada tagasiulatuvalt alates 1. novembrist, peab pakkumisega nõustuma hiljemalt 23. novembril.

„Seni on äritarbijate huvi universaalteenuse vastu olnud pigem tagasihoidlik. Universaalteenusele kvalifitseeruvad ligi pooled Eesti Energia ärikliendid ehk 16 800 tarbijat. Tänaseks on universaalteenuse valinud neist vaid 15% ehk ligi 2600 tarbijat,“ märkis Tiitsaar.

Kirja teel said pakkumise kõik Eesti Energia ärikliendid, kel on õigus universaalteenusega liituda. Pakkumist näeb ka Eesti Energia e-teeninduses. Ettevõtted saavad universaalteenust kasutada aasta ja kaks kuud ehk 2023. aasta lõpuni ja soovi korral on võimalik universaalteenusega liituda ka hiljem.

Universaalteenust saavad valida äriühingud, kus töötab vähem kui 50 inimest ja mille aastakäive või bilansimaht ei ületa 10 miljonit eurot. Samuti saavad universaalteenust valida mittetulundusühingud, sihtasutused ja füüsilisest isikust ettevõtjad, kuni kliendi aastane elektritarbimine ei ületa üht gigavatt-tundi.

Universaalteenuse lõpphind äritarbijatele on hetkel alates 16,04 s/kWh, millele lisandub kuutasu 1,658 eurot mõõtepunkti kohta (hinnad ilma käibemaksuta). Hind võib ajas muutuda ning otsust langetades tasub seda silmas pidada.

Eesti Energia äriklientidel on kõige lihtsam toiminguid teha Eesti Energia e-teeninduses. Lisaks saab abi äriklienditelefonilt 777 2020 ja e-posti aadressilt [email protected]. Suurtarbijad saavad abi oma personaalselt kliendihaldurilt.