Iseteenindus

Enefit Poweri tehases toimus kahe hukkunuga tööõnnetus

03.01.2022

Pühapäeva õhtul, 2. jaanuaril toimus Ida-Virumaal Eesti Energiale kuuluvas Enefit Poweri tootmisüksuses tööõnnetus, mis lõppes kahe mehe surmaga.

Vedelkütuste tehase Enefit 280 seadme plaanilise hooldustöö käigus juhtus kella 20.40 ajal õnnetus. Raskeõli mahutisse puhastustöödeks sisenenud ja kaitsevarustust kandnud töötaja ütles juures olnud järelevaatajale, et tunneb ennast halvasti, kaotades seejärel teadvuse.


Kohe teavitati juhtunust Eesti Energia päästekomandot Auveres ja häirekeskust. Töötajat läks esimesena päästma kaitsemaski kandnud vahetuse vanem, kes kaotas samuti teadvuse.

Sündmuskohale saabusid nii Eesti Energia kohapealne päästeüksus kui ka Sillamäe ja Narva päästemeeskonnad, kiirabi ja politsei. Päästjad tegelesid mõlema kannatanu elustamisega kiirabi saabumiseni ja koos kiirabiga edasi.

Kahjuks ei õnnestunud kiirabimeedikutel töötajaid elustada. Õnnetuses hukkusid mõlemad kannatanud. Töötajatel oli staaži ettevõttes vastavalt seitse ja kümme aastat.

„Avaldame lahkunud kolleegide lähedastele sügavat kaastunnet ja teeme igakülgset koostööd politsei, prokuratuuri ja tööinspektsiooniga õnnetuse põhjuste väljaselgitamiseks,“ sõnas Enefit Poweri juhatuse esimees Andres Vainola.

Õnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks alustas prokuratuur kriminaalmenetlust, samuti käivitati ettevõttesisene uurimine.

Ettevõte aitab hukkunud meeste lähedastele korraldada psühholoogilist abi ning pakub kriisinõustamist ka hukkunute töökaaslastele.