Iseteenindus

Kihnu saar saab nutika tänavavalgustuse

25.10.2021

Eesti Energia tütarettevõte Enefit Connect alustas koostöös Kihnu Vallavalitsusega Kihnu saarele tänavavalgustuse rajamist. Esimese etapi raames paigaldati saare olemasolevatele elektripostidele 26 kaugjuhitavat LED-tänavavalgustit. Järgmistes etappides laieneb valgustuslahendus erinevate lõikudena üle terve Kihnu, tõstes nii saareelanike turvalisust.

Septembris alanud projekti käigus paigaldas Enefit Connect Kihnu saarele 26 kaugjuhitavat LED-tänavavalgustit, mis rajati tänasele elektritaristule ja olemasolevatele puitmastidele. See tähendas lihtsamat tööprotsessi ja väiksemat investeeringuvajadust võrgu rajamiseks.


„Tunnen heameelt, et saame aidata muuta Kihnu saare elu turvalisemaks ja kaasaegsemaks. Seda enam, et selles piirkonnas puudus varasemalt valgustus täielikult,“ sõnas Enefit Connecti valgustusteenuste juht Andrus Kraht, tänades Kihnu Vallavalitsust eduka ja sujuva koostöö eest.

Kihnu vallavanema, Ingvar Saare sõnul oli valgustuse laiendamine vallal juba pikemalt plaanis. „Valgustuse rajamine olemasolevatele elektripostidele osutus kiireks ja mugavaks lahenduseks, mistõttu sai ette võetud rohkemgi kui algselt kavas oli,“ kommenteeris Saare.

Vallavanema sõnul on koostöö Enefit Connectiga olnud ladus ja konstruktiivne ning määravaks sai, et ka kolleegid Ruhnust kiitsid samaväärset lahendust. „Kihnu uus valgustuslahendus sai hea ning valgustugevus tänavatel on õdus ja sobiv,“ lisas Ingvar Saare.

Valgustuse rajamine Kihnu saarele on mitme-etapiline protsess. Esimeses etapis septembris 2021 valgustati lõik kiriku juurest kruusakarjäärini. Järgmised etapid võetakse ette 2022. aastal ning siis laieneb valgustus erinevate lõikudena üle terve Kihnu. Selle raames paigaldatakse saarele ka täiendavaid elektriposte, et valgustuslahendus saaks terviklik. Lisaks jääb lepingu järgi Enefit Connect järgmiseks viieks aastaks ka saare tänavavalgustuse hoolduspartneriks.

Mais 2021 kaasajastas Enefit Connect tänavavalgustuse Ruhnu saarel. Projekti käigus paigaldati ka seal kaugjuhitavad LED-tänavavalgustid, mis rajati tänasele elektritaristule ning enamjaolt olemasolevatele puitmastidele.

Enefit Connect on suurim tänavavalgustusteenuse pakkuja Eestis. Ettevõte vastutab Tallinna ja Tartu linnavalgustuse eest ning on valgustuslahenduste koostööpartneriks mitmetele omavalitsustele. Lisaks haldab ettevõte erinevaid elektrivõrke, kaasaegset elektriautode laadimistaristut, arendab kiiret internetivõrku ning pakub tänapäevasel tehnoloogial põhinevaid uusi energialahendusi.