Iseteenindus

Eesti Energia pakub konkurentidest kuni 20% soodsamat gaasihinda

30.07.2021

Gaasi turuhinna mitmekordsele kasvule vaatamata ei oota Eesti Energia fikseeritud hinnaga gaasikliente sel aastal ees hinnatõus. Energiafirma on Läti Inčukalnsi gaasihoidlasse varunud piisaval hulgal maagaasi, et seda maailmaturu hinnast soodsamalt pakkuda.


Eesti Energia energiatoodete ja riskijuhtimise direktori Armen Kasparovi sõnul nähti maailma turuhindade tõusu ette ning varuti soodsat gaasi ette, et pakkuda klientidele kütteperioodil parimat võimalikku hinda.

Kasparovi sõnul ei ole paljud eestimaalased gaasipakkujat kunagi vahetanud, sest puudub teadmine, et gaasiturg on vaba.

„Meie poole on pöördunud juba mitmed kliendid, kellel on küsimusi gaasihinna kohta. Nende näitel näeme, et pakume praegu konkurentidest kuni 20% soodsamat hinda. Ometi ei kipu paljud gaasikliendid kas mugavusest või teadmatusest hindu võrdlema ning lepingut soodsama pakkujaga sõlmima,“ märkis Kasparov.

Kuna gaasi maksumus moodustab gaasiarvest ligi 70%, saab pakkuja vahetamisega gaasikulusid oluliselt mõjutada. Kasparov soovitab kõigil hinnatõusust nördinud gaasitarbijatel kaaluda enda uue pakkujana Eesti Energiat. Lepingut on võimalik sõlmida Eesti Energia kodulehel või klienditeeninduse poole pöördudes.

Gaasimüüja vahetamine on Eestis turvaline ja lihtne ja võtab aega vaid 10 minutit. Pärast gaasilepingu sõlmimist võtab kogu edasise asjaajamise enda kanda Eesti Energia.

Eesti Energia on müünud gaasi koduklientidele praeguseks viis aastat. Lisaks heale hinnale on Eesti Energia oluline eelis ka võimalus saada kodu jaoks vajalikud energialahendused ühelt pakkujalt.

Vaatan gaasihindu