Iseteenindus

Andekate Noorte Energiafond täidab noorte idavirulaste unistusi

19.10.2020

Alates 19. oktoobrist ootab Andekate Noorte Energiafond taotlusi Ida-Virumaa noortelt, kes soovivad saada rahalist toetust enesearendamiseks ja huvitegevuseks. Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu (IVOL) loodud ühisfondi taotlusvoor jääb avatuks kuni 16. novembrini ning toetused jagatakse välja detsembris.


Andekate Noorte Energiafondi kaudu on võimalik taotleda toetusi 7–19-aastastele idavirulastele huvitegevuse arendamiseks. Toetust võib saada olümpiaadidel, konkurssidel ja võistlustel osalemiseks, teaduse- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks ning huvialaga seotud vahendite soetamiseks. Taotluse saab esitada nooruk ise, tema vanem, õpetaja, huviringi juht.

„Mul on hea meel, et ühisfondi abil on aastate jooksul paljud noored oma väiksemad ja suuremad unistused teostanud. Olgu tegemist huvipakkuva koolitusega või vajalike vahendite soetamisega - kui noor on sihikindel ja soovib ennast arendada, siis oleme omalt poolt igati valmis sellele õla alla panema ja toeks olema,“ kommenteeris Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo ning lisas, et tänavu leiab aset ühisfondi 14. taotlusvoor.

Andekate Noorte Energiafond alustas oma tegevust 2013. aastal ning läbi aegade on toetanud üle 300 noort idavirulast.

Taotlusankeet ja täpsemad osalemistingimused on kättesaadavad Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu kodulehel: ivol.kovtp.ee/andekate-noorte-energiafond-koostoo

Taotlust palume saata elektrooniliselt hiljemalt 16. novembriks aadressile praktika@energia.ee märksõnaga „ANF stipendium“.

Andekate Noorte Energiafond jagab toetusi detsembri lõpus.

Igal aastal jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia panus teadus- ja haridusvaldkonna projektideks ning 4000 eurot Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu panus muuks huvitegevuseks.