Iseteenindus

Tule virtuaaltuurile Iru elektrijaama

28.07.2020

Ringmajandus on meile strateegiliselt oluliseks suunaks – Iru elektrijaamas toodame me segaolmejäätmetest energiat. Selleks oleme loonud põneva tuuri, et saaksid mugavalt meie jätkusuutliku energiatootmise telgitagustesse piiluda.

Lähen tuurile


Kui jäätmetekke vältimine ei ole võimalik, tuleks esmalt proovida jäätmeid korduv kasutada või võtta taas ringlusse materjali või toormena. Mõlemal juhul on oluliseks eelduseks jäätmete liigiti kogumine, mida propageerime meiegi. Jäätmete kasutamine energia tootmiseks tuleb pärast eelnevalt nimetatud võimaluste ammendumist. Ka see on ringmajanduse üks oluline lüli.

Eesti Energia taastuvenergiaettevõte Enefit Green toodab soojust ja elektrit segaolmejäätmetest, mis töödeldakse elektriks ja soojuseks Tallinna linna piiril asuvas Iru elektrijaamas. Iru elektrijaama jäätmepõletusjaam on keskkonnaprojekt. Pärast ploki valmimist 2013. aastal on Eestis praktiliselt lõppenud prügi ladestamine prügilatesse ning toodame nüüd prügist energiat.

Kas teadsid, et:

Iru elektrijaam võtab vastu keskmiselt 80 prügiautot päevas ja kuni 260 000 tonni segaolmejäätmeid aastas.

Jäätmepõletusploki maksumusest tervelt kolmandiku moodustasid puhastusseadmed, mis tagavad, et keskkonda ei jõuaks üle lubatud määra keemilisi ühendeid.

Iru jäätmepõletusploki mõju keskkonnale on väiksem kui paarikümnel eramajal või Narva maanteel sõitvatel veoautodel.

Lisaks nendele faktidele on tuuril veel rohkelt paeluvat avastamist. Ootame sind virtuaaltuurile!

Lähen tuurile