Iseteenindus

Kodumajapidamiste huvi taastuvenergia vastu on hüppeliselt kasvanud

20.02.2020

Kui 2019. aasta alguses valis keskmiselt vaid iga kahekümnes Eesti kodu oma elektripaketi osaks Rohelise Energia, on tänavu huvi kasvanud rekordiliselt suureks ja 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri valib juba iga kolmas uus klient.

Eesti Energia juhatuse liikme Agnes Roosi sõnul on selline huviliste arvu tõus rõõmustav, aga mitte päris üllatav, sest keskkonnasõbralik mõtteviis on muutumas järjest populaarsemaks ning inimesed mõistavad järjest enam, et ka nende valikul on otsene mõju elektritootmisele.


„100% taastuvenergia valimine ei avalda elektriarvele nii suurt mõju, kui üldjuhul arvatakse. Arvutuste põhjal on Rohelise Energia kilovatt-tunni hind keskmiselt 5% kallim kui kindlas fikseeritud hinnaga elektripaketis. Seega, kui elektriarve on 30 eurot, lisab taastuvenergia eelistamine tavaliselt vaid ühe euro,“ märkis Roos.

Statistika näitab ühtlasi, et sagedamini on taastuvenergiast toodetud elektrit nõus valima naisterahvad, kellel on keskmisest väiksem elektritarbimine.

Rohelise Energia valimine on üks lihtsamaid keskkonnasõbralikke muutusi, mida oma elus teha. Tänaseks tarbib 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit ligi 25 000 Eesti Energia klienti ning see number on jõudsalt kasvanud.

Mida rohkem kliente on taastuvenergia valinud, seda suuremaks kasvab taastuvenergia osakaal elektritootmises ja seda vähem paiskub elektritootmisel õhku süsihappegaasi. Rohelise Energia tootmiseks kasutatakse Eesti Energias 100% taastuvaid energiaallikaid: vett, tuult, päikest ja biomassi.