Iseteenindus

Eesti Energia ideekonkurss ületas mulluse tulemuse kahekordselt

21.11.2019

Eesti Energia ideekonkursile Enefit Idea Hub – The Pitch esitati tänavu 222 ideed, millest 30 paremat jätkavad võistlust võimalusele arendada oma mõte äriks ettevõtte 60 miljoni elanikuga koduturgudel.

Eesti Energia otsib konkursiga innovaatilisi ideid uute teenuste ja neid toetavate tehniliste lahenduste väljatöötamiseks, mida tulevikus pakkuda oma koduturgudel Baltimaades, Rootsis, Soomes ja Poolas.

Tänavuse ideekonkursi teemad on Smart Mobility, Smart Services ja Smart City. Menukaimaks osutus teenuste valdkond, kuhu esitati kokku 90 ideed. Tarka linna soovis panustada 76 ja nutikasse transporti 56 ideed.

Eesti Energia juhatuse liikme Margus Valsi sõnul tõestavad esitatud ideed, et energeetika tuleb inimestele üha lähemale ning selle arengusse saab anda panuse igaüks koduriigist sõltumata.

„Ideekonkursi Enefit Idea Hub – The Pitch eesmärk on arendada maailma muutvad ideed toimivaks äriks ning tuua tuleviku energeetikalahendused tänasesse. Mul on väga hea meel, et märkimisväärne osa ideedest tõi need kaks eesmärki kokku ning olulise panuse andsid meie koduturud. Välja pakuti lahendusi nii väga konkreetsetele lokaalsetele probleemidele kui globaalsetele väljakutstele,“ ütles Vals. „Ootan huviga, kuidas ideed esitaja ja meie ekspertide koostöös järgmistel kuudel arenevad, sest nii mõnigi nende seast on ärilise potentsiaaliga ja lahendaks teostumisel reaalseid probleeme.“

Enim ideid, 149 esitati Eestist. Poolast laekus 20, Lätist ja Leedust 15 ning Soomest ja Rootsist 6 ideed. The Pitch pälvis ka rahvusvahelist tähelepanu, sest 11 ideed esitati väljaspoolt Eesti Energia koduturge, teiste seas Saksamaalt, Ameerika Ühendriikidest ja Sri Lankalt. Poolfinalistide seas on 21 ideed Eestist, 4 Lätist ja Leedust ning üks Rootsist ja Soomest. Aastal 2018 esitati kokku 100 ideed, neist 14 Eesti Energia koduturgudelt.

30 poolfinalisti kaitsevad oma ideid žürii ees 28. novembril, misjärel selgitatakse välja 10 tugevamat. Finalistid pääsevad Enefit Idea Hubi mentorprogrammi, kus nende ideed aitavad arendada 16 energeetikavaldkonna tippspetsialisti. 30 000 euro suuruse auhinnafondiga konkursi võitjad selguvad 21. jaanuaril.

The Pitchi poolfinaali žüriisse kuuluvad Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ning ettevõtte äri ja infotehnoloogiajuht Agnes Roos, Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend, Eesti äriinglite võrgustiku tegevjuht Anu Oks ja Ampler Bikes asutaja Ardo Kaurit.