Iseteenindus

Eesti Energia energiakaubanduse üksuse juhina alustab Eero Sirendi

27.06.2019

Augustist asub Eesti Energia energiakaubandust juhtima pikaajalise finantsturgude kogemusega Eero Sirendi. Senine energiakaubanduse juht Charlie Viikberg lahkus Eesti Energiast.

Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals ütles, et energeetikas toimuvad hetkel väga kiired muutused ning energiaturud pakuvad palju uusi võimalusi. „Energiakaubandus keskendub nii elektri ja primaarenergia ostule Eesti Energia klientide tarbeks kui ka arendab välja uusi kauplemisega seotud teenuseid, mis laiendavad oluliselt üksuse seniseid tegevussuundi. Esimeste selliste teenustega loodame turule jõuda käesoleva aasta lõpuks, järgmise alguseks,“ rääkis Vals ja lisas, et Eero Sirendi varasem töökogemus finantssektoris loob hea eelduse väljakutsete ja uute võimalustega toimetulemiseks.

Eero Sirendi on varem töötanud SEB pangas erinevatel ametikohtadel 25 aastat ja omandanud seeläbi laialdased teadmised finantsturgudest. Eero Sirendi on lõpetanud EBS-i.

Eero Sirendi sõnul on oluline turgude toimimise ja erinevate kauplemisinstrumentide hea mõistmine. „Eesti Energia on lähiajal käivitamas mitmeid põnevaid projekte nagu näiteks virtuaalne elektrijaam, mis võimaldab meil klientidele raha teenida nende ülearust elektrivõimsust turule vahendades, ning algoritmkauplemine, kuna turud muutuvad järjest keerulisemaks ja ettearvatumaks. Samuti on peagi tekkimas uued turutooted seoses Baltikumi desünkroniseerimisega Venemaa elektrivõrgust,“ rääkis Sirendi põhjustest, miks ta otsustas Eesti Energia pakkumise vastu võtta.

Margus Vals tänas Charlie Viikbergi ligi kaks aastat väldanud hea töö eest Eesti Energias ning soovis talle edu uutes ettevõtmistes. „Charlie Viikberg on loonud energiakaubanduse üksuses hea vundamendi eesseisvate väljakutsetega toime tulemiseks. See hõlmab nii uute kauplemismudelite, andmepõhiste tööriistade kui ka meeskonna arendamist,“ rääkis Vals.

Charlie Viikberg ütles, et Eesti Energia energiakaubanduse üksus on kahtluseta Baltikumi parim enda alal. „Olen tänulik võimaluse eest, et sain seda tööd teha väga ägedate inimestega, keda energiakaubanduse üksus ja Eesti Energia laiemalt endas koondab. Olen kindel, et nii Eesti Energiat tervikuna kui ka energiakaubandust saadab edu,“ sõnas Viikberg

Eesti Energia energiakaubanduse üksus on regiooni juhtiv energiatoodete kaupleja, kes vahendab turule erinevaid elektritootjaid, pakub turule ligipääsu teistele kauplejatele ning kaupleb täiendavalt õlitooteid, gaasi, süsinikukvoote ning teisi sertifikaate. Energiakaubanduse äriüksus on aktiivne nii füüsilistel energiaturgudel kui ka füüsiliste turgudega seotud finantsinstrumentide turul.