Iseteenindus

Noor ja andekas, taotle raha huvitegevuse toetamiseks - Andekate Noorte Energiafond ootab Sinu taotlust

10.10.2018

Alates tänasest, 10. oktoobrist, on avatud Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu loodud Andekate Noorte Energiafondi järjekordne taotlusvoor. Energiafondi kaudu saavad Ida-Virumaa noored taotleda rahalist toetust huvitegevuseks. Taotlusvoor jääb avatuks 5. novembrini.

Andekate Noorte Energiafondist on võimalik taotleda toetusi 7–19-aastastele Ida-Virumaa noortele huvitegevuse arendamiseks, olümpiaadidel, konkurssidel ja võistlustel osalemiseks, teaduse- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks ning huvialaga seotud vahendite soetamiseks. Taotlusi on oodatud esitama noored ise ning nende vanemad, õpetajad ja huviringide juhid koostöös noortega.

Eelmises voorus sai toetust ligi 20 Ida-Virumaa noort, kelle huvialad varieerusid spordist robootikani. Stipendiaatide saajate seas oli ka 17-aastane Narvast pärit füüsika- ja matemaatikahuviline Konstantin Dukatš, kes kasutas saadud toetust rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil osalemiseks ning selleks ettevalmistumiseks. „Taotluse saamine oli igati positiivne uudis ja kasu oli suur. Toetussumma kattis olümpiaadi osalustasu ning osaliselt ka reisikulud. Andekate Noorte Energiafondi soovitaks kindlasti kandideerida ka teistel noortel - väljastpoolt tulev tunnustus ja materiaalne toetus on hea motivatsioonisüst, tõstab enesekindlust ning innustab õppima,“ kommenteeris eelmise aasta stipendiaat Konstantin Dukatš.

Taotlusankeet ja osalemistingimused on kättesaadavad Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu kodulehel.

Andekate Noorte Energiafondi asutas Eesti Energia koostöös Ida-Virumaa Omavalitsuste Liiduga 2013. aastal. Igal aastal jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9 000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia panus teadus- ja haridusvaldkonna projektideks ning 4000 eurot Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu panus muuks huvitegevuseks. Andekate Noorte Energiafond jagab toetusi kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. 2018. aasta sügisvooru toetused jagatakse välja detsembri alguses.

Enefit Energiatootmise juhatuse esimees Mart Proos ja eelmise vooru stipendiaat Konstantin Dukatš.

Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondi plakat.

Maria Kullamägi
kommunikatsioonispetsialist