Iseteenindus

Eesti Energia tõi turule võrdsete osamaksetega elektripaketi

24.09.2018

Eesti Energia alustas Eestis ainulaadse elektripaketi Võrdne pakkumist, kus iga kuu eest aastas makstakse sama summa. Nii on võimalik talvised kõrgemad energiakulud ühtlasemalt aasta peale jaotada. Võrdne pakett sisaldab lisaks kahte kindlustust, mis aitab korvata elektriseadmete ja -süsteemiga toimunud õnnetuste tagajärjed.

Eesti Energia kliendikogemuse direktor Jüri Teemanti sõnul on inimestel alates Eesti elektrituru avanemisest ehk juba rohkem kui viis aastat olnud võimalus valida endale sobivaimat elektrimüüjat ja paketti. „Klientide soovidest ja tagasisidest lähtuvalt on Eesti Energia valikus uus elektripakett, mis pakub leevendust just talviste kõrgete elektrikulude osas. Uue paketi nimi on Võrdne ning nagu nimest aimata võib, on iga kuu osamakse ühe suurune. Iga kliendi kodule leiame just tema tarbimisharjumustest ja tarbimisprognoosist lähtuva personaalse makse,“ selgitab Teemant.

Eestis ainulaadne pakkumine

Eesti Energia erakliendi ärijuht Ester Ausmehe kinnitusel pakub ettevõte ainsa energiamüüjana Eestis võimalust jagada kogu elektriarve, st elektrienergia maksumus, võrguteenuse tasu, taastuvenergia tasu ja elektriaktsiis aasta peale võrdseteks makseteks. „Kui kliendi tarbimine peaks võrreldes prognoosiga oluliselt muutuma, siis korrigeeritakse võrdset makset jooksvalt ning sellest antakse kliendile aegsasti teada. Kokkuvõttes ei pea klient kordagi tegema ühtegi lisamakset ning ei maksa kunagi rohkem ega vähem kui on tegelikud kulud,“ selgitab Ausmees. Nagu kõigi teiste Eesti Energia elektripakettide puhul, saab ka Võrdse paketi puhul sõlmida Rohelise Energia lepingu, millega on igal kliendil võimalik valida, millisel viisil toodetud energiat ta soovib tarbida.

Elektrileping koos kindlustusega

Võrdne pakett sisaldab kahte kindlustust, mis tähendab, et elektriseadmete ja elektrisüsteemiga toimunud õnnetuse korral korvatakse kahjud.

„Koostöös If Kindlustusega töötasime välja lahenduse, mis on klientidele võimalikult paindlik ja mugav. Võrdses paketis on elektriseadmete kindlustuse omavastutuse määr väiksem kui tavaliselt kodukindlustuses, 50 eurot. Elektrisüsteemi rikke kindlustuse puhul omavastuse määra ei rakendata,“ lisab Ausmees.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul hüvitab If igal aastal sadu elektrihäiretest ja seadmete üle- või alapingest tingitud kahjusid. „Need kahjud võivad ulatuda tuhandete eurodeni ning ilma vastava kindlustuskaitseta tuleb seadmed omast taskust remontida või välja vahetada," ütleb Sepp.

Elektriseadmete kindlustus aitab korvata koduste elektriseadmete äkilist ja ettenägematut välise asjaolu tõttu rikkiminekut (nt äike, lühis, ülekoormus, üle- või alapinge). Seadmed on Võrdse paketiga kindlustatud kuni 1500 euro ulatuses.

Elektririkke kindlustus on kasulik, kui on toimunud koduse elektrisüsteemi kahjustumine, mis vajab osade parandamist või asendamist (nt kadus elekter ühest toast või korruselt, pistikupesa läks „kärssama“ või puuriti pilti seina pannes juhtmesse). Võrdse paketiga kaasnev elektrisüsteemi rikke kindlustus katab kuni 100 eurot Eesti Energia elektriku väljakutse arvest, mis on ligikaudu kolm töötundi.

Kindlustusteenuse pakkuja on If P&C Insurance AS. Kindlustustingimustega saab tutvuda ja vajadusel lisainfot Eesti Energia klienditeeninduse telefonilt 777 1545/ [email protected].

Võrdse paketiga saab mugavalt liituda ka Eesti Energia e-teeninduses.

Kaarel Kuusk
meediasuhete juht
Tel: 528 5049
[email protected]