Iseteenindus

Päikeseelektri abil saab elektrihinda fikseerida kuni 25 aastaks

10.07.2018

Lisaks tavapärastele fikseeritud hinnaga elektrilepingutele pakub Eesti Energia klientidele veel ühte alternatiivi elektri hinna lukustamiseks. Suurema elektritarbimisega äriklientidele pakume päikeseenergia täisteenuslahendust, kus Eesti Energia rajab kliendi omafinantseeringut vajamata ettevõtte hoonele või kinnistule päikeseelektrijaama ning müüb fikseeritud hinnaga jaama poolt toodetud päikeseelektri kliendile.

Päikeseelektrijaama valmimisel saab selle omanikuks Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green, kelle ülesandeks jääb ka elektrijaama töökorras hoidmine kogu lepinguperioodi vältel. Nii saab klient keskenduda enda põhitegevusele ja Enefit Green tegeleda sellega, milles meie tugevad oleme.

Kui ka teie ettevõte on mõelnud, et võiks võtta kasutusele päikeseenergia, siis nüüd on õige aeg mõtted tegudeks realiseerida, sest senise taastuvenergia toetusskeemi alusel saavad toetust need tootjad, kelle jaam on valmis enne 2018. aasta lõppu. Nii headel tingimustel ei teki päikeseelektri kasutusele võtmise võimalust enam päris mitu aastat.

Vali endale sobivaim!

  • PÄIKESEELEKTER PLUSS on Eesti Energia täisteenus, mis võimaldab võtta kasutusele päikeseenergia ilma omapoolse investeeringuta. Eesti turul unikaalne päikeseenergia täisteenus võimaldab ettevõtjal muretult oma põhiärile keskenduda ning päikeseelektri tootmisega seonduv Eesti Energia hooleks jätta. PÄIKESEELEKTER PLUSSi korral paigaldame päikeseenergia lahenduse tasuta kliendi vabale pinnale ning hoolitseme ka päikeseelektri tootmise ja sellega seonduva eest. Kliendil puudub investeeringuvajadus ning tasuda tuleb jooksvalt vaid toodetava elektri eest kokkulepitud hinna alusel.

    PÄIKESEELEKTER PLUSSi lahendus sobib nendele äriklientidele, kelle aastane elektritarbimine on üle 500 MWh ning kellel on vaba katuse- või maapinda üle 2000 m2.

  • PÄIKESEELEKTER sobib neile äriklientidele, kes soovivad alustada päikeseelektri tootmist investeerides ise vajalikesse seadmetesse. Päikeseelektri tootmiseks pakume maailma juhtivate tootjate kõrge kvaliteediga seadmeid, mis on läbinud hoolika valikuprotsessi. Samuti tagab Eesti Energia sujuva protsessi päikeseelektrijaama projekteerimisest kuni lõpliku seadistamise ja tootmiseks üleandmiseni ning hoolitseb ka vajalike ehitus- ja tegevuslubade ning võrguliitumise dokumentatsiooni eest. Aprillis avanes Kredexi toetusmeede, mille abil on võimalik soetada Eesti Energialt päikeseelektrijaam „võtmed kätte“ printsiibil.

Tutvu võimalustega lähemalt siin ja küsi pakkumist!

Päikeseelekter, mis on 100% taastuvenergia, vähendab kliendi energiakulusid, kuna lokaalselt toodetava elektri puhul ei ole võrgutasusid. Päikeseelektri kasutamisega vähendab tarbija oma ökoloogilist jalajälge. Hoone katusele paigaldatud päikesepaneelid aitavad parandada hoone energiaklassi ning on samm lähemale 2020. aastast jõustuma hakkavate liginullenergiahoone nõuete vastavuse suunas.