Iseteenindus

Rootsist saab Eesti Energia kuues koduturg

17.04.2018

Eesti Energia alustas elektrimüüki Rootsi majapidamistele ja ettevõtetele. Rootsi on Läti, Leedu, Poola, Soome ja Eesti kõrval kuues riik, kus ettevõte elektrit müüb. Uuel koduturul keskendub Eesti Energia ettevõtetele ja perekondadele, pakkudes digitaalseid lahendusi ning lihtsaid ja paindlikke lepinguid, mis muudavad klientide elektrikasutuse kuluefektiivsemaks.

Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul pakub Põhjamaade ja Baltikumi ühine elektriturg võimalust tegutseda elektrimüüjana ka Rootsis, kus klientidel on Euroopa keskmisest kõrgem huvi uute teenusepakkujate vastu, kes pakuvad uusi ja innovaatilisemaid teenuseid.

„Eestis on peaaegu kõik ametlikud teenused digitaalsed. Me hääletame elektrooniliselt ja meil on olemas virtuaalne e-residentsus välismaalaste jaoks, kes tahavad Eestis äri teha. Eesti on üks esimesi riike maailmas, mis digitaliseeris elektrinäitude lugemise ja vabastas nii inimesed igakuisest elektrinäitude teatamisest. See on üks näide, kuidas digitaliseerimine lihtsustab igapäevaelu ja elektrikasutust,“ ütleb Sutter.

Välismaal on Eesti Energia tuntud Enefit brändi all. Rootsis keskendub Enefit digitaalsetele lahendustele: kasutajasõbralikule digitaalsele müügiprotsessile ja mobiiliäpile.

„Meie Eesti kliendid on juba harjunud oma elektriasju digitaalselt ajama ja selleks ka nutiseadmeid kasutama. Meie mobiiliäpi abil on eestlastel õnnestunud oma elektrikulusid kuni 15% võrra alandada. Nüüd soovime neid efektiivseid lahendusi ka Rootsis pakkuda,“ märgib Sutter.

Enefiti Rootsi juht Jonas Lindelöf on töötanud Rootsi erinevates energiaettevõtetes üle 20 aasta, alustades sektoris tööd juba Lundi Ülikoolis õppides. Enne Enefitiga liitumist oli Lindelöf Telge Energi müügijuht. Pikaaegne kogemus on andnud talle ulatuslikud teadmised rootslaste ootuste kohta elektrimüüjatele.

„Rootsi turu eripärasid arvesse võttes töötasime välja elektripaketid, mis sobivad hästi just suurema elektritarbimisega peredele. Usume, et selle sihtgrupi huvidele keskendudes suudame saavutada Rootsis tugeva positsiooni,“ sõnab Lindelöf.

Lisaks digitaalsetele teenustele keskendub Enefit Rootsis sellele, et lihtsustada kliendile tema vajadustele vastava elektripaketi valimist. Ettevõtetel on näiteks võimalus valida, kas hallata oma elektritehinguid ise või lasta Enefitil kogu oma ostustrateegiat juhtida.

Eratarbijate hulgas keskendub Enefit Rootsis peredele. Kliendid saavad valida lepingu, mis neile kõige paremini sobib ning allkirjastada selle mugavalt mobiilis. Enefit pakub lihtsaid ja paindlikke elektrilepinguid ning erinevaid lahendusi, mis on loodud just perede huvisid arvesse võttes. Lisaks lihtsatele valikutele pakub Enefit maksemeetodit, mis võimaldab igakuiste elektrikulude jaotamist aasta peale, aidates kulusid veel paremini kontrolli all hoida. Seda lahendust saab kombineerida kõikide Enefiti pakettidega – nii Fastpris (Kindel), Familjeavtal (Pere) kui ka Timspot (Muutuv) paketiga.

Rootsi elektriturule sisenemine on osa Eesti Energia strateegilisest eesmärgist kasvada Baltikumi elektrimüüjast kogu Läänemere piirkonnas energiamüüjaks ja energiateenuste pakkujaks. Lisaks Eestile tegutseb Eesti Energia praegu elektri- ja gaasimüüjana Lätis, Leedus ja Poolas ning alustas hiljuti elektri müümist Soomes.

Kaarel Kuusk
meediasuhete juht
Tel: 528 5049
[email protected]