Iseteenindus

Rahandusminister sai ülevaate Eesti Energia strateegia hetkeseisust

14.02.2018

Toomas Tõniste külastas ainuaktsionäri esindajana Eesti Energia peakontorit, kus Eesti Energia nõukogu esimees Väino Kaldoja ja juhatuse esimees Hando Sutter andsid ülevaate kontserni olulisimatest arendusprojektidest ja nende hetkeseisust.

app

„Eesti Energia käib kaasas maailma energeetikas toimuva transformatsiooniga, mis hõlmab nii protsesside digitaliseerimist kui ka puhtamate tehnoloogiate kasutuselevõttu. Tänu digitaliseerimisele on kasvanud Eesti Energia elektrijaamade kasutegurid, samuti on kontsernil töös mitmeid projekte taastuvenergia vallas. Valitsus on koalitsioonileppes kokku leppinud, et Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Greeni vähemusosalus viiakse börsile. Saime kinnitust, et ettevõte liigub kindlalt edasi projektidega, mille rahastamiseks on võimalik investoritelt börsi kaudu kapitali kaasata,“ sõnas Tõniste. Lõplikku otsust börsilemineku osas valitsus veel teinud pole.

Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ütles, et kontserni eesmärk on aastaks 2021 toota 40% elektrist taastuvatest ja alternatiivsetest allikatest. „Selle ambitsioonika eesmärgi täitmiseks peame enda taastuvenergia tootmist laiendama. Täna oleme selgelt suunanud pilgu Eestist väljapoole,“ lausus Sutter ning täpsustas, et tootmise laiendamist kaalutakse senistel ja uutel Eesti Energia energiamüügi koduturgudel nagu näiteks Leedus ja Soomes.

Lisaks taastuvenergia kasvustrateegia ülevaatele tutvustati ministrile ka Eesti Energia klienditeenindust ja uusi digitaalseid lahendusi. „Eesti Energia ca 500 000 kliendiga puutub kõige rohkem kokku meie nõustamiskeskus. Kliendirahulolu uuringud näitavad, et Eesti Energia pakutav klienditeenus on võrreldav Euroopa paremikega. Aastatega on oluliselt vähenenud ka kliendipöördumiste hulk,“ selgitas Sutter.

Eesti Energia strateegia jaguneb viie valdkonna arendamise vahel. Nendeks on olemasolevate suurenergeetika tootmisvarade konkurentsivõime kasvatamine ja tuleviku kindlustamine, uute taastuvenergia võimsuste rajamine, kasv Läänemere energiaturgudel ning Elektrilevi vabaturu teenuste müük.

Kaarel Kuusk
meediasuhete juht
Tel: 528 5049
[email protected]