Iseteenindus

Enefit Solutions laiendab haaret Austraaliasse

07.02.2018

Eesti Energia tütarettevõte Enefit Solutions toodab Austraalia suurimale paberitehasele Australian Paper Maryvale Millile nii gaasikäike kui ka muid seadmeid.

app

Enefit Solutionsi juhatuse esimehe Ott Lichti sõnul on 60-aastase kogemusega ettevõtte tooted läinud enam kui 50 eksportriiki. „Esimest korda leiavad Enefit Solutionsis toodetud metallkonstruktsioonid rakendust Austraalias, kuid samalaadseid tooteid oleme aastakümnete jooksul tarninud paljudesse teistesse riikidesse erinevatel kontinentidel nii Aasias, Lõuna-Ameerikas, Põhja-Ameerikas ning mõistagi Euroopas,“ kommenteeris Ott Licht.

Enefit Solutions on projekti kaasatud läbi pikaaegse partneri Andritz OY. „Meie teeme tööjoonised ja valmistame tooted. Lisaks gaasikäikudele valmistab Enefit Solutions Austraalia paberitehase jaoks ka tugitalad, ökonomaiseri seinapaneelid ja suuremahulised tuhapunkrid,“ rääkis Licht. Austraaliasse saadetava tellimuse kogumaht on veidi üle 50 tonni. Metallkonstruktsioonid tarnitakse Jõhvist Soome märtsi lõpuks, kust need viiakse laevaga edasi Austraaliasse.

Kuigi suurem osa Enefit Solutionsis valmivaid tooteid jääb Eestisse, on välisprojektidel oluline roll ettevõtte konkurentsivõime tugevdamisel. „Eksportriikide geograafia laiendamine kinnitab ettevõtte usaldusväärsust ja kompetentsi,“ sõnas Ott Licht.

Enefit Solutions pakub tehnoloogilisi lahendusi ning hooldust energeetika ja tööstuse valdkonnas. Eelmise aasta jooksul tootis Jõhvis asuv ettevõte üle 2000 tonni metallkonstruktsioone, mida kasutatakse üle terve maailma. Enefit Solutions annab Ida-Virumaal tööd rohkem kui 900-le inimesele.

Kaarel Kuusk
meediasuhete juht
Tel: 528 5049
[email protected]