Iseteenindus

Enefit Solutions tarnib metallkonstruktsioone Inglismaale rajatavale elektrijaamale

10.01.2018

Aasta esimestel päevadel saatis Eesti Energia tütarettevõte Enefit Solutions Inglismaale ehitatava ühe suurima biokütusel töötava Teesi elektrijaama (Tees Renewable Energy Plant) tarbeks suure partii metallkonstruktsioone.

Enefit Solutions alustas eelmise aasta esimeses pooles metallkonstruktsioonide projekteerimist ja tootmist Inglismaal Middlesbrough´ linna lähistele ehitatava biokütust kasutava elektrijaama jaoks. Enefit Solutions toodab projekti raames ligikaudu 900 tonni metallkonstruktsioone, täpsemalt õhu- ja gaasikanaleid ning muid lisaseadmeid. 2018. aasta esimesel nädalavahetusel alustas Sillamäe sadamast teekonda ligikaudu 300 tonni ettevõttes projekteeritud ja toodetud gaasikäike. Tegemist on projekti teise partiiga – esimene osa saadeti Inglismaale eelmise aasta mais. Kolmas metallkonstruktsioonide partii plaanitakse saata käesoleva aasta aprillis.

„Suurem osa metallkonstruktsioone on juba valmis, ligikaudu pool on saadetud Inglismaale. Suuremahulistest rahvusvahelistest projektidest osavõtt kinnitab ühest küljest töötajate pädevust ja ettevõtte usaldusväärsust, teisest küljest annab see meile lisakogemust ning -kompetentsi“, sõnas Enefit Solutionsi juhatuse esimees Ott Licht.

Enefit Solutions on projekti kaasatud läbi rahvusvahelise tehnoloogiakonsortsiumi Sumimoto Foster Wheeler, mis osaleb Teesi elektrijaama ehituses. Elektrijaama projekteeritud võimsuseks on 299 MW, mis on võrreldav Eesti Energia Auvere elektrijaama võimsusega ja maksumus on ligikaudu 650 mln inglise naela ehk ca 770 mln eurot. Elektrijaama ehitus algas 2017. aasta alguses ning käikulaskmine on planeeritud 2020. aasta alguseks. Elektrijaama arendajaks on MGT Power tütarettevõte MGT Teesside, seda hakkab opereerima Soome riigile kuuluv energiaettevõtte Fortum.

Eesti Energia tütarettevõte Enefit Solutions on elektrijaamade ja õlitehaste tehnoloogialahenduste peamine arendaja, valmistaja ja hooldaja. Enefit Solutionsi tootmisvõimekuse optimaalseks realiseerimiseks osaletakse ka välisprojektides. Eelmise aasta jooksul tootis Enefit Solutions üle 2000 tonni metallkonstruktsioone, mis leidsid lisaks Eestile kasutust ka Soomes, Rootsis, Taanis, Inglismaal, Venemaal, Islandil ja Austraalias.

Henri Arras
arenduste kommunikatsioonijuht
Tel: 528 5049
[email protected]